Raidījumā Piespēle viesosimies Alsungas „Ziedlejās”, kur jaunu māju savai omītei Antonijai Trumsiņai 80. gadu jubilejā uzdāvinājis Kristaps Porziņģis.

Tāpat tiekamies arī ar motokrosa ar blakusvāģiem kantētāju Kasparu Stupeli. Viņš stāsta par saviem nākotnes plāniem un rezumē aizvadīto sezonu tandēmā ar Jāni Daideru.

Valsts svētkos allaž meklējam personības vai pat dzimtas, kas Latvijas vārdu iznesušas tālu aiz robežām. Šoreiz izvēlējāmies Porziņģu dzimtas vecāko pārstāvi Antoniju Trumsiņu. Nelielajā ekskursijā pa Alsungas „Ziedlejām” Latvijas Radio klausītajiem bija iespēja neklātienē izbraukt jau pirms nedēļas. Tad arī uzzinājām, ka keramikas krūpītis ir omes pašdarinātais veiksmes simbols un tas mazdēlam nes panākumus tagad spēlējot  NBA, dzirdējām arī Antonijas aprūpētas aitiņas un arī stāstu par visu, kas saistās ar vilnas ieguvi, stellem un aušanu. Šoreiz Antonija Trumsiņa kopā ar māsu „Suitu sievu” vadītāju Ilgu Leimani stāsta par suitu tradīcijām, jo kā izrādās Kristapa Porziņģa omai kultūras nams bijušas otrās mājas, ka abu tēvs Jānis bijis spēcīgs vīrs un dzimtas lietaskoks.

 

Motokrosa ar blakusvāģiem pasaules čempionātu vēsturē neizdzēšamas pēdas atstājuši Kristers Serģis un Artis Rasmanis. Viņu dueta panākumus diez vai kādam tik drīz izdosies atkārtot. Nu jau aizvadītajā pasaules čempionāta sezonā pēc ilgāka pārtraukuma atkal startēja latviešu braucēja un kantētāja duets – Jānis Daiders un Kaspars Stupelis. Sezona gan gluži neizvērtās tāda, kā abi gribēja - 6. vieta kopvērtējumā. Labāku rezultātu traucēja sasniegt arī tas, ka Stupelis papildus braukšanai sacensībās meklēja komandai finansējumu un plānoja loģistiku.

Tagad zināms, ka Daiders nākamajā gadā vairs nebrauks visaugstākajā līmenī, bet Stupelis atkal apvienojies ar savu bijušo tandēma biedru Etjēnu Baksu. Raidījuma turpinājumā Kaspars Stupelis kopā ar kolēģi Mārtiņu Kļavenieku rezumēs aizvadīto sezonu un pa "atslēgas caurumu" ielūkosies arī gaidāmajā.