Šobrīd visu fanu prāti pievērti sporta spēļu karalim – futbolam. Arī Piespēlē uzsveram šī sporta veida popularitāti pasaulē un interesējamies, kā klubu futbols atgriežas arī rekonstruētajā Daugavas stadionā.

No Ķīnas uz Latviju jau atceļojusi leģendārā basketbola trenera Voldemāra Baumaņa tērauda skulptūra, lai gaidītu savu stikla podestu un tad ieņemtu goda vietu Slavenību alejā pie Daugavas sporta nama.

Viesojamies pie Prokopčuku ģimenes Mellužos, lai uzzinātu, kā pēc otrā dēla piedzimšanas sportisko formu atgūst divkārtējā Ņujorkas maratona uzvarētāja Jeļena Prokopčuka un kā Pasaules kausa izcīņai basketbolā gatavojas Latvijas izlase.

 

Latvijas basketbolistes atrādījās pašmāju skatītājiem pirms gatavošanās Pasaules kausa izcīņai

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidāte Kitija Laksa aizvadīja iespaidīgu sezonu Nacionālajā koledžu asociācijā. Intervijā Latvijas Radio viņa atzina, ka ar nepacietību gaida Pasaules kausu, izbauda dzimteni un iespēju j piedalīties Rozā lentīšu spēlē, kas norisinājās 10. jūnijā.

Latvijas izlase septembrī debitēs Pasaules kausā Tenerifē, kur vispirms būs jāspēlē vienā grupā ar ASV, Ķīnu un Senegālu. Šosezon Laksa bija Dienvidfloridas Universitātes uzbrukuma līdere un statistika liecina, ka mačā spējusi gūt pat 40 punktus. Vēl jāaizvada pēdējā sezona ASV studenšu līgā, taču nav izslēgts, ka par Kitiju pēc tam varētu izrādīt interesi arī kāds no Sieviešu Nacionālās basketbola asociācijas klubiem.

Slavenību aleja pie Daugavas stadiona

Pie Daugavas sporta nama Rīgā ir iecere ierīkot Slavenību aleju. Pat jaunā paaudze tagad zina, kas ir Voldemārs Baumanis pēc mākslas filmas “Sapņu komanda” triumfa un skatītāju atzinības. No Ķīnas uz Latviju jau atceļojusi leģendārā basketbola trenera Voldemāra Baumaņa tērauda skulptūra. 1935. gada pirmā Eiropas čempionāta basketbolā uzvarētājkomandas trenera tērauda skulptūras autors ir tēlnieks Gļebs Panteļejevs. Kādēļ izvēlēta Ķīna un vai gaidāmo aleju varētu paspēt izveidot līdz Latvijas simtgadei, skaidro Basketbola muzeja vadītāja Aija Erta.

Viesojamies pie Prokopčuku ģimenes Mellužos

Jeļena Čelnova-Prokopčuka ir piedalījusies trijās Olimpiskajās spēlēs (1996, 2000, 2004). 2005. un 2006. gadā viņa uzvarēja prestižajā Ņujorkas maratonā, kļūstot tikai par sesto sievieti, kas to izdarījusi vairāk par vienu reizi. 2007. un 2013. gada Ņujorkas maratonā viņa finišēja trešajā vietā, bet 2014. gadā 4. vietā. Personisko un Latvijas rekordu maratonā (2.22:56) uzstādīja, uzvarot 2005. gada Osakas maratonā. Vairākkārt uzvarējusi arī prestižās pusmaratona sacensībās. Kopā ar vīru un treneri Aleksandru Prokopčuku Jeļena soļo arī pa dzīvi un tagad ģimene var lepoties jau ar diviem dēliem. Jaunākais Viktors gan vēl tikai mācās spert pirmos soļus.

Sporta karalis futbols

Futbola kluba “Metta” līdzīpašnieks Ģirts Mihelsons tāpat kā vairums līdzjutēju cer no Pasaules kausa iegūt tikai pozitīvas emocijas. Līdzšinējā pieredze liecina, ka spēļu iespaidā jaunā paaudze pievēršas futbola treniņiem, saruna arī par futbola attīstību Latvijā un vēsturiskajiem faktiem.