8. maijā klajā nāks grāmata "DUKURI. Ledus karaļi dzīvē”, bet jau rīt, 6. maijā, plkst. 19.30 dokumentālo filmu „Dukuru zelta līnija” varēs vērtēt Latvijas Televīzijas skatītāji. Raidījumā uzklausām gan galvenos varoņus, gan filmas un grāmatas autorus, kā arī skatītājus, kuriem šonedēļ Siguldā bija iespēja būt pirmajiem filmas vērtētājiem.

Latvijas Televīzijā tapusi dokumentālā filma “Dukuru zelta līnija”. Stāsts par ģimeni, kuras uzvārds kļuvis par sinonīmu panākumiem, un tās zelta līniju - Martinu Dukuru. Dāvids Ernštreits un Linda Olte savā filmā skaidro Martina Dukura fenomenu - viņa un visas Dukuru ģimenes apbrīnojamās darbspējas, motivāciju, ziedošanos un aizrautību. Martins ir uzvarām bagātākais skeletonists pasaulē. Tomēr viņam nav visvērtīgākās medaļas - olimpiskā zelta.

Filma ir stāsts par mērķtiecību un ziedošanos uzvaras dēļ, motivāciju un sīkstumu. Kāda ir Martina Dukura aizmugure – brālis Tomass, vecāki, ģimene? Kāds ir cilvēks, kuram ar uzvaru vien nepietiek? Brāļu dzimtās Siguldas iedzīvotāji un viesi filmu varēja noskatīties jau 2. maijā, bet Latvijas Televīzijas 1. kanāla skatītāji to redzēs 6. maijā.

Savukārt izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā grāmatu par pasaulē titulētākajiem skeletonistiem - "DUKURI. Ledus karaļi dzīvē" un trešdien Nacionālajā bibliotēkā grāmatai atvēršanas svētki. Grāmatas autors ir žurnāla "Sporta Avīze" galvenais redaktors Ingmārs Jurisons, vēl nesen saņēmis „Gada balvu sportā” kā labākais sporta žurnālists.

Grāmata ir par Dukuru ģimeni un vienlaikus arī jauna sporta veida ienākšanu Latvijā. Grāmatā ir arī plašs fotogrāfiju klāsts – no Dukuru bērnības līdz aktuālākajām uzvarām Pasaules kausā, kā arī ģimenes ciltskoks, kura saknes sniedzas līdz pat 18.gadsimtam.