Raidījumā Piespēle velobraucējs Toms Skujiņš par iespaidiem, startējot "Tour de France", trīskārtējais prestižā velobrauciena dalībnieks Raivis Belohvoščiks, nu jau trenera statusā , devies uz Baku kopā ar Latvijas jaunatnes delegāciju uz Eiropas Olimpiādi. Iepazīsim tuvāk Eiropas čempioni vieglatlētikā, vecumā līdz 23 gadiem, Sindiju Bukšu.

"Tour de France" daudzdienu velobrauciens notiek kopš 1903. gada. Tas katru gadu notiek jūlijā, parasti 21 dienu, Velobrauciens nav noticis tikai no 1915. līdz 1918. gadam (Pirmā pasaules kara dēļ) un no 1940. līdz 1946. gadam (Otrā pasaules kara dēļ). "New York Times" salīdzinājis velobraucienu ar maratona skriešanu vairākas dienas nedēļā, kā arī ar uzkāpšanu trīs Everestu augstumā. Šī būs tā retā un ekskluzīvā iespēja Piespēlē dzirdēt vienīgo mūsu dalībnieku šajā prestižajā tūrē šogad Tomu Skujiņu, ar kuru tikās Mārtiņš Kļavenieks.

Šodien Baku atklās Eiropas jaunatnes olimpisko festivālu. Latvijas delegācijas karognesēja ceremonijā būs Una Dolgiļeviča – Eiropas kadetu vicečempione džudo. Kad LOK prezidents Aldons Vrubļevskis Latvijas valsts karogu pasniedza Latvijas jaunatnes izlases cīkstonei, viņa atzinās, ka fiziski ar to tiks galā, bet smagākais varētu būt atbildības slogs.
Lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 11 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti 8 mūsu jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacentīsies attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalīsies vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Raivis Belohvoščiks trīs reizes (1999., 2001. un 2002. gadā) piedalījies "Tour de France" daudzdienu velobraucienā, divas reizes startējis arī "Giro d'Italia" tūrē. 1999. gada Pasaules čempionātā Trevizo ieņēma ceturto vietu individuālajā braucienā.Tagad viņš ir viens no tiem 15 traneriem, kuri dos padomus mūsu jauniešiem Baku, startam Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā.

15. Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiks no 21.-27.jūlijam. Sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 34 sportisti, kas startēs 7 sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem. Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu. Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka , Staņislavs Olijars , Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011).

Latvijas ātrākā sprintere Sindija Bukša nule kā atgriezusies ar zelta medaļu no Eiropas čempionāta vecumā līdz 23 gadiem.  Statistiķis Andris Staģis atgādina par viņas treneri Mārīti Lūsi (bijušo Vizlu), kas savulaik arī ļoti ātri skrējusi un bijusi pirmā , kuras rekords sprintā fiksēts ar elektronisko laika mērīšanas sistēmu.