Sporta raidījumā Piespēle turpinām runāt par Eiropas futbola čempionātu, bet citādā kontekstā. Pagājušās sestdienas mačs starp Dānijas un Somijas izlasēm Kopenhāgenā lika sažņaugties futbola fanu sirdīm visā pasaulē, kā arī drudžaini aizturēt elpu vairākas minūtes. Pirmā puslaika izskaņā pēkšņi uz laukuma zāliena saļima Dānijas izlases spēlētājs Kristians Ēriksens. Viņa dzīvību izglāba izlases kapteinis, laikus un precīzi sniedzot pirmo palīdzību, kā arī laukuma malā esošā mediķu brigāde, veicot atdzīvināšanu.

Ēriksena gadījums aktualizējis pirmās palīdzības brigāžu nepieciešamību arī Latvijas zemākajās līgās, kur tā nav obligāta prasība. Vēstuli ar lūgumu obligāti likt nodrošināt mediķu klātbūtni arī Latvijas pēc spēka otrajā līgā vietējai futbola federācijai nosūtījusi Latvijas Futbola arodbiedrība. Organizācijas dibinātājs Kaspars Gorkšs pastāstīja, kāpēc šāda prasība jāievieš iespējami ātrāk.

Savukārt raidījuma otrajā daļā lielā saruna vienu no labākajiem aizvadītās sezonas Latvijas basketbolistiem, allaž atklāto un tiešo Rolandu Freimani. Par labāko sezonu viņa līdzšinējā karjerā, izlasi, arī Rolanda aso mēli, kas ne reizi vien atspēlējusies.