Raidījumā Piespēle atskatāmies uz Latvijas futbola izlases labo sniegumu Pasaules kausa kvalifikācijas cikla pirmajos mačos. Vispirms pašmāju futbolisti „Skonto” stadionā ar 1:2 zaudēja Melnkalnei, bet pusi mača parādīja ļoti labu sniegumu. Pēc tam zaudējums ar 0:2 Nīderlandei, bet pašaizliedzība aizsardzībā un veiksme neļāva rezultātam būs vēl pārliecinošākam pretinieku labā. Cikla ievadcēliena trešais mačs Stambulā izvērtās par pagrieziena punktu daudzu attieksmē pret šībrīža izlases sastāvu un treneru korpusu. Varonīgi atspēlējoties no divu vārtu deficīta pat divreiz, Latvijas izlases pret Turciju nospēlēja neizšķirti 3:3. Pirmos vārtus izlasē guva Roberts Savaļnieks, tāpēc kopā ar viņu analizēsim komandas sniegumu pirmajos trijos mačos.

Mūsu ārštata autors Reinis Grundspeņķis uz sarunu aicinājis pašmāju labāko distanču slēpotāju Patrīciju Eiduku. Viņa šogad startēja prestižajā „Tour de Ski” seriālā, bet pasaules čempionātam gan dukas nepietika, Tas gan nemazina Patrīcijas šosezon iespētā vērtību.

Sarunājamies arī ar ASV pilsētā Talsā atrodošās „Oral Roberts University” studentu un basketbola komandas spēlētāju Franci Gustavu Lāci. Viņš šogad pirmo reizi karjerā iekļuva ASV koledžu līgas izslēgšanas mačos jeb „marta trakumā”. Komanda tika līdz trešajai kārtai, bet Francis sevi apliecināja gan kā meistarīgs spēlētājs laukumā, gan kā enerģisks kolēģu atbalstītājs uz soliņa. Franča vecāki, starp citu, ir pazīstamais komponists Kārlis Lācis un Vineta Vilistere-Lāce. Vaicājam Francim arī par to, kā viņam gāja mūzikas skolā un kāpēc tomēr tēva profesija neaizrāva.