Piespēlē par ģimenes lomu karjeras attīstībā stāsta distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka un kamaniņu braucēji – brāļi Juris un Andri Šici.

Patrīcija Eiduka nāk no kuplas ģimenes Kokneses novada Vecbebros. Viņas tēvs Ingus Eiduks joprojām ir meitas treneru komandā. Vecākais no brāļiem Valts Eiduks piedalījās distaču slēpošanas sacensībās 2006. gada Turīnas olimpiskajās spēlēs, slēpotāji ir arī Patrīcijas brāļi Krists un Ralfs, bet jaunākais brālis Edijs nule kā kvalificējies pasaules junioru čempionātam, kur citā vecuma grupā startēs arī Patrīcija.

Olimpiskā čempione no Polijas Justīne Kovaļčuka ieraudzīja un novērtēja tīrradni un nu jau sadarbības progresu redzam arī mēs. Punkts uz i tika pielikts prestižo “Tour de ski” seriāla noslēgumā, kad Patrīcija ierindojās labāko desmitniekā.

Saruna ar Patrīciju, tostarp arī par uzvārdu. Un par to savs vārds sakāms būs arī Valentīnai Eidukai, kas šogad saņems Trīszvaigžnu balvu par mūža ieguldījumu sportā un vēlēs veiksmi arī šobrīd ne mazāk slavenajai Patrīcijai Eidukai.

Vēl saruna ar brāļiem Andri un Juri Šiciem, kuri vēl nesen izbaudīja prieku, ko sniedz Eiropas čempionu tituls, bet šajā nedēļas nogalē jau turpina startēt pasaules kausa izcīņā. Par ģimeni, vēl nepiepildītajiem sapņiem un arī hobijiem Piespēles izskaņā.