Raidījumā Piespēle ātrslidotājs Haralds Silovs stāsta par savas karjeras līkločiem un procesiem, kas veicinājuši viņa karjeru un nokļūšanu līdz Olimpisko spēļu 4. vietai. Kopā ar Ilgvaru Forandu izšķirstīsim grāmatu "Lielais liktenis" - kā tad savulaik veidojās divu iesācēju - trenera Valentīna Mazzālīša un sportista Jāņa Lūša sadarbība. Bet par tēva mūziķa un dēla hokejista attiecībām stāsta Ivo un Ričards Fomini.

Haralda Silova savas karjeras līkloči

Bijušais šorttrekists Haralds Silovs izcīnījis vairākas zelta un sudraba medaļas kontinenta čempionātos, 2008. un 2011. gada Eiropas čempions daudzcīņā. Mūsu izcilajam ātrslidotājam arī divreiz uzticēts gods Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā nest Latvijas karogu.

Unikāls fakts - 2010. gada Vankūveras Olimpiskajās spēlēs Haralds Silovs kļuva par pirmo sportistu pasaulē, kas vienās Olimpiskajās spēlēs piedalījies gan ātrslidošanas, gan šorttreka sacensībās, bez tam divos atšķirīgos sporta veidos vienā dienā. Haraldam pieder visi Latvijas rekordi klasiskajā ātrslidošanā un šorttrekā. Eiropas čempionātos šorttrekā viņš izcīnījis vairākas zelta un sudraba medaļas, piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs.

9. aprīlī notiks grāmatas “Lielais liktenis” atvēršanas svētki

Valentīns Mazzālītis (1930-2017) mūžībā aizgāja, nepabeidzis savu grāmatu par šķēpa mešanu. Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūta 13. izlaiduma 13. grupa, kuras audzinātājs bija Valentīns Mazzālītis, ar viņa ģimenes piekrišanu, nolēma pierakstus apkopot grāmatā. Tajā iekļautas arī audzēkņu un kolēģu atmiņas par Valentīnu. Grāmatā daudz filozofisku atziņu, pasaules domātāju teiktais.

Savulaik Mazzālītis iecelts par dekānu, bet uzrakstījis atlūgumu, jo tas neesot domāts viņam, tad pēc aiziešanas pensijā strādājis pat par taksometra šoferi…

Saruna ar grāmatas sastādītāju un autoru, Latvijas Izglītības fonda vadītāju Ilgvaru Forandu.

Latvijas U-18 hokeja izlases pasaules čempionāta mačus klātienē Rīgā vēroja arī dziedātājs Ivo Fomins. Radioklausītāji jūsmo par Ivo balsi, bet viņš pats to lika lietā tribīnēs jūtot līdzi dēla Ričarda Riharda sekmēm izlases formā.