Raidījumā Piespēle stāsts par jauno basketbolistu izcīnīto sudrabu Eiropā un dāmu izlases gatavošanos savai debijai Pasaules kausa izcīņā.

Latvijas U-18 junioru basketbola izlase 5. augustā "Arēnā Rīga" Eiropas čempionāta finālā ar rezultātu 90:99 (20:32, 21:22, 24:25, 25:18) piekāpās Serbijas vienaudžiem, izcīnot turnīrā sudraba medaļas.

Vēlreiz pārrunājam par ceļu līdz Eiropas sudrabam, gan arī saruna par Artūru Žagaru, viņa mammas Ilzes emocijas pēc dēla debijas Spānijas ACB līgā. Par piedzīvoto un pārdzīvoto stāsta arī treneris Artūrs Visockis-Rubenis.

“X Draft ekspress”, kas jauno spēlētāju analīzi veic vairāk nekā desmit gadus un tiek uzskatīts par visai autoritatīvu avotu esošajai situācijai pasaules basketbolā, Artūru Žagaru uzskata par šī brīža „karstāko” jauno basketbolistu pasaulē.

18 gadus veco Žagaru “X Draft ekspress” ierindojis 1.vietā, tikai aiz latvieša atrodas viena no pēdējās desmitgades pasaules labākā basketbolista Lebrona Džeimsa atvase un tikai trešais šajā rangā ir Marks Pečarskis, kas nule kā aizvadītajā U18 čempionātā Rīgā tika atzīts par vērtīgāko.

Savukārt Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība uzsākusi oficiālo treniņnometni, gatavojoties debijai Pasaules kausa izcīņā, kas 22. septembrī sāksies Tenerifē. Līdz pārbaudes turnīram Rīgā ar izlasi trenēsies visas 17 kandidātes, pēc tam sastāvs tiks samazināts, lai galveno uzmanību veltītu pamatsastāva iespēlēšanai.

No puišu spēlēm tepat Rīgā iedvesmojusies gan viena no potenciālajām izlases līderēm Anete Šteinberga, turot īkšķi arī par savu brāli Mārci, savukārt treneris Mārtiņš Zībarts, savulaik strādājot Latvijas Universitātē, sagatavoja augsni jaunajiem, kas pārņēma viņa iesākto un palīdzēja komandai atgriezties vispirms LBL, tad arī Artūram Visockim-Rubenim aizvest jauno izlasi līdz medaļām. Tieši šī iemesla dēļ Zībarts nosaukts par mentoru.