Raidījumā Piespēle jaunumus kamaniņu sportā ieskicē Starptautiskās federācijas ģenerālsekretārs Einārs Fogelis. Ātrslidotājs Haralds Silovs iepazīstina ar savu jauno komandu un sekojam līdz arī tā saucamajai Uļas fonda lietai.

Silovs pārbraucis uz Vāciju

Trīs gadu ilgajai sadarbībai ar Norvēģijas izlasi punktu licis Latvijas labākais ātrslidotājs Haralds Silovs. Sadarbojoties ar Norvēģijas izlasi, Silovs labi sagatavojās Phjončhanas spēlēm un kopā ar šo komandu trenējās vēl arī pagājušajā sezonā. Viņš presē atzinis, ka nākamās olimpiskās spēles būs pēdējās viņa karjerā un, lai ietu, tā sakot uz visu banku, pretim pjedestālam, veicis papildinājumu treneru korpusā, kā arī pēc trim gadiem Norvēģijā, pārbraucis uz Vāciju.

Jaunumi kamaniņu sportā

Šonedēļ Latvijas Kamaniņu sporta federācijas biedru kopsapulcē uz sesto termiņu prezidenta amatā tika pārvēlēts Atis Strenga. Kļuva zināms, ka divu gadu laikā Daiņa Caunes vadībā tiks apkopoti materiāli un atmiņas par kamaniņu sportu, lai varētu izdot grāmatu. raidījumā Piespēle saruna pirms sezonas sākuma ar starptautiskās federācijas ģenerālsekretāru Eināru Fogeli.

"Uļas fonda lieta"

Šonedēļ aktualizējās jautājums par Latvijas Olimpiešu sociālā fonda (LOSF) likteni jeb tautā sauktu par Uļas fondu. Jau izskanējis, ka Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) par savu struktūrvienību vēlas pārvērst basketbola leģendas Uļjanas Semjonovas vadīto Latvijas Olimpiešu sociālo fondu. Arguments – trūkst naudas un jāsamazina administratīvie izdevumi.

Vispirms neformālās sarunās Semjonovai piedāvāts konsultantes statuss bez paraksta tiesībām, bet pēc vizītes Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) pie ministres Ilgas Šuplinskas, LOK prezidentam tomēr ieteikts ļaut Uļai turpināt iesākto.

Uzklausām IZM Sporta departamenta vadītāju Edgaru Severu.

LOK izpildkomitejas loceklis Armands Puče ieskicē savu versiju, kāpēc lielā steigā plāno likvidēt Olimpiešu sociālo fondu, lai tā funkcijas kā skturvienību pārņemtu LOK, kas savulaik pati to dibināja