Raidījumā Piespēle plašāks stāsts par Latvijas Hokeja federācijai atstāto „Kirova mantojumu” – izsaukumi uz prokuratūru, pavēstes no darba inspekcijas un likvidētās štata elektriķa un grāmatvedes vietas. Latvijas Hokeja federācija tagad mīt jaunajās telpās Imantā, bet vēl rit aktīvi biroja un darba telpu iekārtošanas darbi. Latvija vīru izlases tikusi pie jauna galvenā trenera un šoreiz iepazīstinām ar šo meklējumu hronoloģiju.

Uzklausām Latvijas „Gada balvas sportā” apmeklētājus, kas šoreiz nebija laureātu pulkā, bet pastāsta gan savus, gan sava sporta veida jaunumus.

 

Motobraucēja Matīsa Karro un Latvijas biatlonistu nākotnes plāni

Latvijas „Gada balvā sportā” uzzinājām, kuri tad ir aizejoša gada labākie. Par labāko sportistu nebija šaubu – Kristaps Porziņģis NBA laukumos spīd tik spoži, ka to redz un apbrīno visa pasaule. Savukārt Laura Ikauniece-Admidiņa šogad Rio bija ceturtā par spīti vairākām traumām, kas neļāva aizsniegties līdz medaļai. Tomēr šoreiz laureātu vakarā uzklausām divus kungus, kuri gan nebija labāko vidū. Motokrosa braucējs Matīss Karro šobrīd atgūstas jau no trešās smagās traumas, kas viņam tagad apgrūtina jaunas darba vietas atrašanu. Matīss gan neskumst un saka, ka viņam jau ir plāns.

Kamēr pasaules biatlons, ievilcis dziļu elpu, uzmanīgi gaida spriedumu Krievijas biatlona dopinga skandālā, tikmēr pašmāju federācijas vadība var izvērtēt aizvadīto sezonas trešdaļu. Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks uzskata, ka Ilmāra Briča lēmums 46 gadu vecumā atgriezties profesionālajā sportā ir attaisnojies.

 

Soči un dopings; skeletona sabiedrības attieksme pret Latvijas izlasi

Par dopingu runā un ļoti plaši runā arī bobslejā un biatlonā. Uz Soču spēlēm un to zelta medaļniekiem šajos sporta veidos krīt milzu dopinga ēna, kura aizsedz gandrīz visu labo rezultātu un emociju sauli ledus trasēs. Šonedēļ mājās no Ziemeļamerikas posmiem atgriezās pašmāju skeletonisti, kuri iekustināja ledu un panāca pasaules čempionāta Sočos pārcelšanu un Kēnigzē trasi Vācijā. Bobslejistu galvenais treneris Sandis Prūsis gan Latvijas Radio jau atzina, ka šī trase latviešiem ir visnepiemērotākā no visām iespējamajām. Tikmēr lidostā pēc atgriešanās mājā uzklausām Latvijas skeletona izlases treneri Daini Dukuru – par sezonas sākumu, nepaklausīgajām Martina kamanām un skeletona sabiedrības attieksmi pret LATVIJAS izlasi.

 

Trenera meklējumi Latvijas hokejai izlasei

Latvijas Hokeja federācijā jau gandrīz trīs mēnešus ir jauna vadība un, līdz ar to, arī kārtība. Kārtība ir ne tikai jauna, bet arī šis termins kā tāds šai organizācijai ir kas jauns. Joprojām gan jātiek galā ar milzum daudziem jautājumiem saistībā ar t.s. „Kirova mantojumu”. Vienu darbiņu jaunā vadība jau ir paveikusi – par vīru hokeja izlases treneri iecēlusi izcilo kanādieti Bobu Hārtliju. Tiesa, līdz februāra sākumam vēl jāpagaida, lai varētu teikt „hop”. Līdz tam Hārtlijs vēl drīkst pieņemt piedāvājumu no kāda NHL kluba un atteikt Latvijas izlasei. Par trenera meklējumiem un kārtības viešanu vietējā hokeja druvā uzrunāju federācijas ģenerālsekretāru Viesturu Koziolu.