Raidījumā Piespēle burātājs Jānis Preiss stāsta par veiksmīgi aizvadīto sezonu un Eiropā izcīnītajiem tituliem. Vēl stāsts par latviešiem – ultramaratinistiem, kas Grieķijā finišējuši vēsturiskā skrējienā Atēnas – Sparta. Kā arī saruna ar Raimondu Bergmani par politiku kā  jaunu izaicinājumu. Viņš ievēlēts 12. Saeimā.

Jānis Preiss pērn 37 gadu vecumā kļuva par pirmo Latvijas burātāju, kam izdevās 11 stundu laikā ar vējdēli šķērsot Baltijas jūru no Liepājas līdz Gotlandes salai. Viņš burā no astoņu gadu vecuma un ir vairākkārtējs pasaules un Eiropas čempions arī ledus burāšanā. Arī šī sezona sportistam īpaši veiksmīga, viņš ieguva Eiropas kausu vindsērfingā un pats atzīst, ka šī ir veiksmīgākā sezona viņa burātāja karjerā.

Septembrī seši Latvijas ultramaratonisti Grieķijā piedalījās vēsturiskajā 246 kilometru skrējienā no Atēnām līdz Spartai, latvieši šajā skrējienā atkal piedalījās pēc 17 gadu pārtraukuma. Tas ir apliecinājums tam, ka ka 21. gadsimta otrajā desmitgadē Latvijā ir atdzimusi ultramaratonistu kustība.

Ieskatam arī leģendārā skrējiena no Atēnām līdz Spartai vēsture.

Lai atvairītu uzbrukumu, atēniešu ģenerāļi sūtīja skrējēju Feidipīdu uz Spartu pēc militāras palīdzības. 246 kilometrus Feidipīds noskrēja 36 stundās. Sparta piekrita palīdzēt, bet tikai pēc pilnmēness iestāšanās, jo tā paredzēja viņu reliģija. Atēniešiem vieniem bija jācīnās ar persiešu armiju. Feidipīds skrēja atpakaļ pavēstīt nepatīkamo ziņu.

12. septembrī notika Maratonas kauja, kur kalnu pārejā netālu no jūras grieķi no Atēnu un Platajas pilsētvalstīm ielenca persiešus un sakāva tos. Daudzi simti krita, atlikušie persieši devās uz Atēnām, kur cerēja pārsteigt pilsētu. Atkal tika saukts Feidipīds, kuram uzdeva skriet uz Atēnām, lai aiznestu ziņu par uzvaru un brīdinātu par persiešu kuģiem. Aptuveni trijās stundās viņš sasniedza Atēnas un nodeva ziņu. Spēku izsīkumā pēc šī skrējiena, smagās Maratonas kaujas un Sparta apmeklējuma Feidipīds nomira.

Katru septembri kopš 1983. gada Atēnās ierodas Feidipīda draugi un mēģina 36 stundās kājām veikt distanci līdz Spartai. Finišā izdodas nokļūt tikai mazai daļai no startējušajiem.