Arēnā Rīga jau otro dienu dominē dāmu teniss, Latvija federācijas kausā sacenšas ar Slovākiju par iespēju aprīlī sacensties par vietu pasaules pirmajā grupā. Šo Piespēles pusstundu veltām dāmu tenisam, jo šajā nedēļas nogalē ikvienam Latvijā ir iespēja klātienē sekot līdzi Federācijas kausa izcīņas divcīņai Latvija-Slovākija. Uzklausām ne tikai abas mūsu vadošās tenisistes – Anastasiju Sevastovu un Aļonu Ostapenko, bet vēl nesenā pagātnē starptautiskos laurus plūkušās Larisu Savčenko-Neilandi un Zaigu Jansoni-Ivanovu.

Larisa Neilande (dzimusi Savčenko, Ļvovā Ukrainas PSR) pēc laulībām 1989. ar tenisa treneri Aleksandru Neilandu,pārcēlās uz Jūrmalu. Pirms 32 gadiem, spēlējot pārī ar Svetlanu Čerņevu, Larisa pirmo reizi iekļuva šo prestižo sacensību pusfinālā, bet pēc četriem gadiem kopā ar Nataļju Zverevu kļuva par Vimbldonas turnīra uzvarētāju. Šis duets uzvarējis arī Francijas atklātajā čempionātā, Birmingemas turnīrā un daudzās citās augstas raudzes sacensībās,esot pasaules pirmās raketes godā un uzvarot 6 Grand Slam dubultspēļu turnīros. Savulaik Savčenko-Neilande uzvarējusi vienspēlēs tādas slavenas tenisistes kā Martinu Navratilovu, Končitu Martinesu, Gabrielu Sabatini un citas. Savčenko-Neilande 1992. gadā pārstāvēja Latviju olimpiskajās spēlēs Barselonā. Kopš 2000. gada bija viena no Krievijas izlases vadītājām Federāciju kausā, telefonintervijā stāsta, ko dara šobrīd.

Zaiga Jansone-Ivanova tieši pirms 40 gadiem ne tikai spēlēja Vimbldonas junioru turnīrā, bet arī iekļuva pusfinālā, pēc diviem gadiem – jau pieaugušo turnīrā aizkļuva līdz Vimbldonas astotdaļfinālam. Četrkārtēja Eiropas čempione dāmu dubultspēlē, Universiādes čempione dāmu dubultspēlē un Pieckārtēja PSRS čempione dāmu dubultspēlē ar Olgu Morozovu, PSRS čempione jauktajā dubultspēlē ar Šamilu Tarpiščevu, astoņkārtēja Latvijas PSR čempione vienspēlē. Startējusi 1968.gada Mehiko olimpisko spēļu tenisa paraugspēļu turnīrā. “World Masters Games Melbourne” 1.vieta vienspēlē 50+ un 2.vieta dubultspēlē 45+. Tagad, lai satiktu treneri Zaigu Ivanovu, jādodas uz Jūrmalu.