Latvijas basketbola valstsvienība pēc Pasaules kausā izcīnītās piektās vietas pie Brīvības pieminekļa tiek svinīgi sagaidīta atgriežamies mājās no Filipīnām. Pusotras stundas garumā Latvijas Radio studijā Andrejs Siliņš un Mārtiņš Kļavenieks sarunājās ar panākumam līdzās stāvējušajiem un līdzi jutušajiem, bet uzrunas sanākušajiem tūkstošiem sveicēju klātienē sacīja Raimonds Vējonis, Luka Banki, Dairis Bertāns un Artūrs Žagars. 

 

Latvijas izlases basketbolisti debijas turnīrā Pasaules kausā izcīnīja 5. vietu, izšķirošajā spēlē pieviecot Lietuvas izlasi. Tas ir visu laiku augstākais sasniegums Pasaules kausa debitantiem. Latvija turnīra laikā demonstrēja pasaules elites līmeņa spēli abos laukuma galos, bet īpaši spoži uzmirdzēja Artūra Žagara zvaigzne. Viņš pēdējā mačā pret Lietuvu atdeva 17 rezultatīvas piespēles - nekad neviens cits spēlētājs Pasaules kausa vēsturē nebija spējis vienā spēlē atdot tik daudz piespēļu. 

 

Latvijas Radio tiešraidē saruna ar jauno basketbolistu treneri Mārtiņu Fominu, kurš Daugavas Sporta nama sporta skolā strādājis ar trešdaļu no šīs izlases spēlētājiem (Artūrs Žagars, Artūrs Strautiņš, Kristers Zoriks, Artūrs Kurucs). Tāpat komentāru sniedza Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs. Uz sarunu pienāca arī grupa "Citi zēni", kas pavisam nesen radījusi dziesmu par godu mūsu basketbola izlasei. Pārraides beigu daļā sarunā iesaistās arī basketbola līdzjutējs, kādreiz arī spēļu komentētājs televīzijā Elvis Jansons. 

 

Uzrunas pie Brīvības pieminekļa sniedza Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki, Latvijas valstsvienības kapteinis Dairis Bertāns un saspēles vadītājs Artūrs Žagars. Savukārt muzikālo priekšnesumu sniedza dziedātājs Artūrs Šingerejs jeb Dons.