Latvijas hokeja valstsvienība piektdien pasaules čempionāta spēlē ar 3:2 pārspēja grupas pastarīti Slovēnijas izlasi, izcīnot turnīrā trešo uzvaru un uzlabojot izredzes sasniegt ceturtdaļfinālu. Šodien, 20. maijā, nākamā atblidīgā spēle ar Kazahstānu.

Vārtus Latvijai guva Rihards un Roberts Bukarti, kā arī Kaspars Daugaviņš, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Savukārt Kazahstānas komanda vakar palīdzēja Latvijas izlasei ceļā uz ceturtdaļfinālu, ar 4:3 pēcspēles metienos uzvarot Slovākiju. Kazahstāna līdz šim pēcspēles metienos uzvarējusi Norvēģiju un Slovākiju, pārliecinoši zaudējusi Čehijai, Šveicei un Kanādai.

Latvijas un Kazahstānas komandas pasaules čempionāta mačos gadu gaitā tikušās piecas reizes. No šīm piecām spēlēm Latvijā uzvarējusi četrās. Vienīgais zaudējums nesenākajā tikšanās reizē pasaules čempionātā Rīgā pirms diviem gadiem - 2:3 pēcspēles metienos. Pārliecinošākā uzvara gūta pašā pirmajā savstarpējā spēlē 1998.gada pasaules čempionātā Šveicē, kad Latvija uzvarēja ar 7:2. Kopumā gan visi pārējie četri mači bijuši saspringti, noslēdzoties ar vienu vai divu vārtu pārsvaru uzvarētāja labā.

Grupas turnīra izskaņā Latvijas izlase otrdien spēlēs pret Šveici. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.