Latvijas hokeja izlasei 2023.gada 23.maijs kļuvusi par vēsturisku dienu - pirmo reizi sasniegts pasaules čempionāta ceturtdaļfināls savās mājās, pirmo reizi pasaules čempionātā izcīnītas piecas uzvaras pēc kārtas!

Lai gan šveicieši vakar nepieteica četrus pamatsastāva spēlētājus un cietoksni uzticēja sargāt nomināli trešajam vārtsargam, tas nemazina Latvijas komandas nopelnus. Latvieši kontrolēja spēli, aizvadīja to ļoti pašaizliedzīgi.

Vārtus pamatlaikā Latvijai guva Ralfs Freibergs, Rodrigo Ābols, Kaspars Daugaviņš, bet Rūdolfs Balcers nodrošināja uzvaru pagarinājumā.

Pēc spēles ģērbtuvē visus sveica arī basketbolists Kristaps Porziņģis. Izlases treneris Harijs Vītoliņš teica, ka sensācija nav notikusi, jo tā vēl tikai priekšā!

Ja Latvija izcīnītu vienu punktu, ceturtdaļfinālā būtu jāspēlē pret ASV, bet tagad pretī būs Zviedrija, kas ir parocīgāks pretinieks. Spēle ar zviedriem rīt, 25. maijā, pulksten 19:30.