Raidījumā Piespēle šoreiz stāsts par Latvijas jaunajiem talantiem, kuri jau sevi apliecinājuši starptautiskajā arēnā. Tiekamies ar Pasaules junioru čempioni svarcelšanā Rebeku Kohu un Pasaules junioru čempionu svarcelšanā Ritvaru Suharevu, Latvijas rekordisti peldēšanā Ievu Maļuku un vieglatlēti, Eiropas jaunatnes sudraba laureāti septiņcīņā Kristīni Blažēviču.

Šonedēļ Latvijā atgriezās pasaules čempioni vecumā līdz 20 gadiem svarcēlāji Rebeka Koha un Ritvars Suharevs. Vieglatlēte Kristīne Blažēviča izcīnīja sudraba godalgu Eiropas čempionātā vecumā līdz 18 gadiem septiņcīņā, bet peldētāja Ieva Maļuka būdama tikai 14 gadus un divus mēnešus veca laboja Latvijas pieaugušo rekordu peldēšanā. Viņa bija viena no jaunākajām dalībniecēm junioru čempionātā, kur nācās sacensties pat ar trīs gadus vecākām sāncensēm.

2004. gada Atēnu olimpisko spēļu sudraba laureātes Jeļenas Rubļevskas meita Ieva šajā pavasarī dienu pirms savas 15 gadu dzimšanas dienas laboja Latvijas rekordu 100 m brīvajā stilā. To viņa paveica vienās no prestižākajām sacensībām Eiropā “Swim open Stockholm”.

Vai nu tā ir sakritība, bet runājam par vēl vienu Jeļenu un gēniem, jo Kristīnes Blažēvičas mamma Jeļena startēja Atlantas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā un kvalifikācijas sacīkstēs uzrādīja rezultātu trīssolī 14 metri un 24 cm. 13 kārtējā Latvijas čempione un 8. vietas ieguvēja Universiādē ar 6 metru un 30 cm tālu lēcienu joprojām ir meitas sporta ideāls.