Reportāža no Latvijas Skolu ziemas Olimpiskā festivāla Ērgļos, kā arī intervijas ar dokumentālās filmas "No Getto līdz olimpiādei" varoņiem.

Ērgļos ar vērienu noslēdzās Latvijas Skolu ziemas Olimpiskais festivāls, kas pulcēja 1262 skolēnus no 139 skolām. Medaļu kopvērtējumā šogad triumfēja Siguldas Valsts ģimnāzija, 2. vietā – Jelgavas 4. vidusskola un 3. vietā – Madonas Valsts ģimnāzija. Ziemas festivālā medaļas ieguva 77 skolas. Par emocijām – šajā pusstundā dzirdēsit reportāžu no Ērgļiem.

Pēdējos gados jau esam pieraduši, ka laika apstākļi pirms Ziemas festivāla visus uztrauc un pielāgoties tiem nācās arī šoreiz. Bet naktī pirms festivāla sasniga, un ziema abas sacensību dienas dalībniekus lutināja. Skolēni pirmo reizi sacentās arī disku golfā, kas – tāpat kā sniega volejbols – festivāla programmā iekļauti kā paraugdemonstrējumu sporta veidi un netika skaitīti skolu kopvērtējumā.

Raidījuma otrajā daļā stāsts par dokumentālo filmu” No Ghetto līdz Olimpiādei". Par puišiem, kas pirms pāris gadiem tika norakstīti, kā nederīgi, bet tagad ir reāli kandidāti kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm jaunajā sporta veidā basketbolā 3x3.

Šonedēļ pirmizrādi piedzīvoja dokumentālā filma” No Ghetto līdz Olimpiādei",ko Latvijā vairāk kā 150 vietās – varēs skatīt no 26. marta. Filma stāsta par vienu no jaunā olimpiskā sporta veida 3x3 basketbola pasaules labākajām komandām - "Ghetto Basket" un Latvijas izlases spēlētājiem - Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani, Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu.

Mūsu kvartetu, kas pasaules rangā atrodas 3. pozīcijā, pirms pāris gadiem izveidoja komandas menedžeris Jānis Āre un "Ghetto Basket" līderis Raimonds Elbakjans. Tajā pašā gadā puiši izcīnīja Eiropas čempionu titulu, gadu vēlāk – sudrabu. Viņi regulāri FIBA pasaules kausu tūrēs spēlē finālos.

Pirms pāris gadiem katrs no šiem puišiem tika norakstīts kā nederīgs. "Viņi ir atgriezušies no mirušajiem," filmā skatītājus uzrunā Raimonds Elbakjans.

Filmā stāsts arī par pārbaudījumiem, komandas saliedētību un ielu rūdījumu desmit gadu laikā, kas radījis platformu jaunai un daudzsološai olimpisko sportistu paaudzei. Viņiem ir reālas izredzes piepildīt ikviena sportista sapni – piedalīties olimpiskajās spēlēs. Īpaši simboliski tas būtu Kārlim Lasmanim, kura tēvs Uģis Lasmanis pārstāvēja Latviju 1992. un 1996. gada olimpiskajās spēlēs airēšanā.

Raidījuma Piespēle iepazīstam trīs puišus no kvarteta, jo Kārlis Miezis filmas pirmizrādi nevarēja apmeklēt ceļgala operācijas dēļ.