Raidījumā Piespēle stāsts par to, ka vieglatlēti vēlējās pārmaiņas vadībā un turpmākos gadus uzticējuši „kuģa” stūri Inetai Radēvičai. Šonedēļ Latvijas vieglatlētikas kongresā pēc 12 gadiem tika pārvēlēts prezidents. Līdzšinējas savienības vadītājs Guntis Zālītis saņēma 18 balsis, bet bijusī pasaules vicečempione tāllēkšanā Ineta Radēviča - 51.  Sarunas ar sporta karalienes - vieglatlētikas personībām, kas sastaptas Latvijas vieglatlētikas kongresā, par šī sporta veida nākotni. Uzklausām Latvijas vieglatlētikas savienības prezidenti Inetu Radēviču, savienības viceprezidentu Andri Smoču, olimpieti Ievu Zundu, Murjāņu sporta ģimnāzijas vieglatlētikas treneri Guntaru Gailītis un vieglatlētikas treneri Viktoru Lāci.

Par prioritāri atbalstāmiem ziemas sporta veidiem atzīti bobslejs, skeletons, kamaniņu sports un biatlons, tā lēma Nacionālā sporta padome. Minētajiem sporta veidiem padomes ieskatā ir augstākais potenciāls izcīnīt medaļas februārī gaidāmajās Ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā.

Tāpat Nacionālajā sporta padomē skatīja jautājumu par Izglītības un zinātnes ministrijas ieceri apvienot četras Nacionālās sporta bāzes – bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”, “Daugavas" stadionu, tenisa centru “Lielupe” un sporta centrs Mežaparks”. Premjera Māra Kučinska vadītā Nacionālā sporta padome atlika līdz 10. maijam jautājuma skatīšanu par vēlmi apvienot četras Nacionālās sporta bāzes vienā. Kritiski par Izglītības un zinātnes ministrijas virzīto projektu jau pirms tam izteikušies arī vairāki Sporta padomes locekļi. Uzklausām pieredzējušā sporta padomes locekļa Daumanta Znatnaja viedokli, kā arī Māra Kučinska komentāru pēc Nacionālās padomes sēdes.

 

Pārmaiņas Vieglatlētikas savienībā

Kad Piespēle uzrunāja Inetu Radēviču Vieglatlētijas savienības kongresā, vēl tika skaitītas balsis un viņai vēl nebija pārliecība, ka tiks ievēlēta. Taču viss par to liecināja, gan līdzšinējās valdes bezcerīgie skatieni, vadot kongresu, gan tā saucamās jaunās komandas pašapziņa un pārliecība, ka iepriekš saņemtais uzticības kredīts no treneriem un sporta skolām tiks apstiprināts arī aizklātajā balsojumā.

Ineta Radēviča pēc ievēlēšanas atzina, ka sporta centrālā figūra ir ģimene. Būtiska loma ir sporta skolām un svarīga ir savstarpējā komunikācija starp tām un Vieglatlētikas savienību. Radēviča solīja dibināt fondu, kurā ieguldīs arī savus līdzekļus, arī sekos “Daugavas” stadiona rekonstrukcijai. Tāpat jaunā savienības vadītāja veicinās treneru tālāku attīstību un pilnveidos vieglatlētikas sacensību sistēmu un stiprinās sporta veida tēlu.

To arī novēlam! Lai piepildās Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta teiktais no tribīnes: vieglatlētiem nevajadzētu gulēt uz lauriem, lai katrai sporta skolai izdodas sagatavot vismaz vienu čempionu, tas ari būs pamats augstu sporta sasniegumu īstenošanai nākotnē.