Šoreiz Piespēle Pekinas olimpisko spēļu atskaņās - tās noslēdzās pirms nedēļas un visi Latvijas delegācijas pārstāvji atgriezušies no Ķīnas. Par dažādajiem izaicinājumiem Ķīnā parunājam ar Latvijas Olimpiskās vienības ārstu Jāni Kaupi.

Studijā atgriezies Māris, kurš iepriekšējos trīs raidijumos piedalījās, atrodoties sacensību arēnās Pekinā, kā arī pilsētas lidostā.

Aizvadītās nedēļas spilgtāko notikumu topā šoreiz esam spiesti runāt par politiku un sportu. Krievijas iebrukums Ukrainā, protams, ietekmējis arī sporta sacensību norisi, sportistiem, funkcionāriem atsakoties doties uz Krieviju vai sacensties ar Krievijas sportistiem.

Turpinām ar pašu sportu:

  • Aļona Ostapenko uzņēmusi ļoti nopietnus apgriezienus - pēc uzvaras prestižajā Dubaijas turnīrā, viņa ļoti labi turpina spēlēt arī šonedēļ, sasniedzot Dohas turnīra pusfinālu;
  • Patrīcija Eiduka izcīna sudraba medaļu pasaules junioru un U23 čempionātā distanču slēpošanā 10 kilometru distancē klasiskajā stilā. Tā ir Latvijas pirmā medaļa distanču slēpošanā šāda līmeņa sacensībās. Latvijas sportiste vēl 2 kilometrus līdz finišam pat bija vadībā, taču beigu beigās 1,3 sekundes zaudēja Anjai Veberei no Šveices. Eidukai šajā disciplīnā labi sekmējās arī Pekinā, kur Eidukai 23. vieta.  
  • Motosportists Pauls Jonass traumas dēļ tomēr nepiedalīsies pasaules motokrosa čempionāta pirmajā posmā. Jau iepriekš zinājām, ka viņam ir rokas cīpslas iekaisums, taču atlabšana nenotika tik labi, cik cerēts - ārsti atzina, ka sportistam nepieciešama neliela operācija, citādi no šīs problēmas tikt vaļā neizdosies. Operācija tik tiešām ir neliela un atlabšana prasa aptuveni 10 dienas. Pauls prognozē, ka jau nākamnedēļ Itālijas trasē Mantovā viņš būs ierindā.
  • Teodors Bļugers atgriezies Pitsburgas "Penguins" treniņos. Hokejists traumu guva janvāra beigās, kad pret viņu spēka paņēmienu izpildīja Vinipegas “Jets” aizsargs Brendons Dilons. Hokejists intervijās vietējiem medijiem atzina, ka pirmā nedēļa bijusi visgrūtākā, pilnībā dzīvojot bez cieta, košļājama ēdiena, bet komandas biedri palīdzējuši gan psiholoģiski, stāstot, kas un kā gaidāms, gan arī palīdzot ar šķidru ēdienu un dažādiem kokteiļiem jeb smūtijiem.

Rubrikā “Kas lācītim vēderā?”

Pekinas Olimpiskajās spēlēs saskārāmies ar ļoti striktu Covid-19 drošības protokolu un ikdienas testēšanu. Mārim noteikti ir šis tas sakāms par testēšanas režīmu Pekinā. Milzīgu darba apjomu Pekinā paveica Latvijas delegācijas galvenais Covid oficieris, Latvijas Olimpiskās vienības ārsts Jānis Kaupe, kurš strādāja un darīja visu iespējamo un neiespējamo, lai Latvijas sportisti pēc iespējas ātrāk tiktu ārā no izolācijas un beigu beigās varētu atgriezties arī mājās. Iztaujājam Jāni par aizkulisēm Pekinā.

Savukārt rubrikā “Ciemos pie Gunāra Jākobsona” Gunārs šoreiz pie sevis viesos uzņem sporta ārsti ar deviņu olimpisko spēļu pieredzi Zani Krūzi, kā arī bijušo kamaniņbraucēju un tagad kamanu izlases treneri/mehāniķi Mārtiņu Rubeni.