Noslēdzot olimpisko ciklu un arī raidījumu Pekinas studija, rezumējam mūsu olimpiešu startus Pekinā kopā ar Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretāru Kārli Lejnieku.

Bet šorīt vēl bija pēdējie starti arī mūsu sportistiem.

Bobslejisti Oskars Ķibermanis, Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Edgars Nemme šorīt izšķirošajos četrinieku braucienos nespēja atgūt pirmajā dienā zaudēto un ierindojās 5. pozīcijā, no čempiona Frančesko Frīdriha atpaliekot par nepilnu sekundi.

Pēc sava pēdējā finiša Pekinas olimpiskajās spēlēs Oskars Ķibermanis sacīja, ka par karjeras turpināšanu tagad nevar atbildēt, jo jāsaved kārtībā veselība. Arī šodien viņš startēja par spīti traumai. Uzklausām sportistus un viņu treneri.

Olimpiskās spēles Pekinā Latvijas delegācijai noslēdza Patrīcija Eiduka un Baiba Bendika, kuras šorīt startēja 30 km masu startā distaču slēpošanā. Bendika sacensības noslēdza 31. vieta. Eiduka pusdistancē bija pat 12. vietā, bet pēdējos desmit kilometros viņa strauji zaudēja ātrumu un rezultātā Patrīcija Eiduka finišā bija uzreiz aiz Baibas - 32. vietā.

Līdz ar to Latvijai starti Pekinā noslēgušies, mūsu labākais rezultāts un vienīgā medaļa ir bronza komandu stafetē kamaniņās - šai ziņā esam turpat, kur pirms četriem gadiem Pjončhanā, kad bobsleja divniekos Melbārdis/ Strenga izcīnīja bronzas medaļu.

Medaļu kopvērtējumā otro reizi pēc kārtas ziemas spēlēs uzvarēja norvēģi, kam 16 zelta, astoņas sudraba un 13 bronzas medaļas. Latvijai viena izcīnītā godalga - bronza - dod dalītu 25.vietu. Tāds pats veikums arī Igaunijai un Polijai.