Pekinas olimpisko spēļu bobsleja četrinieku sacensībās Oskara Ķibermaņa četrinieks ar stūmējiem Matīsu Mikni, Dāvi Spriņģi un Edgaru Nemmi divu braucienu summā ir labāko pieciniekā. Bet plašāk pievēršamies olimpiskajam hokeja turnīram.

Lai gan pēc pirmā brauciena mūsējie nebija labāko trijniekā, jo Latvijas ekipāža šajās sacensībās pirmajā braucienā pieļāva kļūdu. Otrais brauciens deva cerības, ka izdosies pakāpties vēl vairāk. Trešais un ceturtais brauciens svētdien, spēļu pēdējā dienā.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc pirmajiem braucieniem skaidri zināja, kas uzlabojams, lai cīnītos par medaļu izšķirošajos divos braucienos. 

Vakar palikām parādā klausītājiem cita Oskara - olimpiskā, pasaules un Eiropas čempiona Oskara Melbārža komentāru. Viņš vasarā pavēstīja par sportista karjeras noslēgšanu, bet Pekinā ir treneru sastāvā, lai gan pats vēl jūtas neērti sevi saukt par treneri.

Bet plašāk pievēršamies olimpiskajam hokeja turnīram. Noskaidroti finālisti un bronzas mača dalībnieki. Vērtējam gan Latvijas izlases veikumu, gan turnīru kopumā. Studijā pievienojas Latvijas Radio sporta žurnālists un hokejabloga izveidotājs Lotārs Zariņš. 

Vakar runājām par dopingu, bet nu jau otrās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas testēšana ir aktuāla ne tikai dopinga saistībā, bet arī Covid-19 vīrusa dēļ. Arī Latviju tas skāra šajās spēlēs, un īpaši neveiksmīgi Latvijas hokeja izlasei - visās četrās spēlēs bija jāiztiek bez viena no pieredzējušākajiem uzbrucējiem Mārtiņa Karsuma. Viņam konstatēja Covid vīrusu, un viņš joprojām atrodas Pekinā, lai gan visa pārējā izlase jau atgriezusies mājās. 

Šodien bija paredzēts starts distanču slēpošana kungiem 50 km distancē ar kopējo startu, kur piedalīsies arī Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš. Tomēr nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ starts pārcelts un distance saīsināta līdz 30 km. 

Laikapstākļi noteikti neietekmēs Haralda Silova pēdējo startu. ātrslidošanas sacensībās ar masu startu vīriem, un tajās pēdējoreiz olimpiskajās spēlēs uz ledus kāps Haralds Silovs. Viņš startēs pirmajā no diviem pusfināliem un finālam kvalificēsies labākie astoņi no 15 slidotājiem katrā pusfinālā. Uzklausām Haraldu Silovu.