Raidījumā Piespēle papeldēsim atklātajā baseinā Rēzeknē, kad ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, izlases peldētājiem tika sarīkota treniņnometne. Uzklausām treneri Germanu Jakubovski un vienu no Latvijas vadošajiem un peldētājiem Emīlu Poni.

Būs arī ekspertu viedokļi par Ministru kabineta pieņemtajiem noteikumiem "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai". Peldēšanas federācijas vadītājam Aivaram Platonovam radušies jautājumi par noteikumos iekļauto punktu pielietošanu dažādās situācijās. Federācija izsūtījusi vēstuli atbildīgajām ministrijām ar lūgumu skaidrot noteikumos iekļauto punktu pielietošanu dažādās situācijās, piemēram, federācija aicina svītrot noteikumu 18.punktu, kas nosaka peldbaseiniem paaugstinātas telpu platības prasības uz vienu apmeklētāju. Viņuprāt, tas padara tikpat kā neiespējamu peldēšanas sacensību rīkošanu un aicina noteikt visiem sporta veidiem vienādas prasības.

Noteikumos ietvertās normas plašāk skaidro Veselības ministrijas pārstāve Jana Feldmane. Viedokli izsaka Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs.