Raidījumā Piespēle par apstākļiem, kādos  trenējas Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, un uzzināsim par viņas ģimenes audzētajām un ieteiktajām zemeņu šķirnēm. Gunta Aizporiete tic jaunajai treneru paaudzei un augstu vērtē pedagogu vēlmi sevi  pilnveidot regulāri. Sākot ar jūliju viņa būs Latvijas volejbola federācijas ģenerālsekretāre.

Saziņas vietnē "Facebook" ievēroju, ka Tīm Eiduki piedāvā zemenes. Pārliecinājos, ka tā nav uzvārda sakritība, bet tiešām gardās ogas audzē kuplā slēpotāju Eiduku ģimene.  Lai uzzinātu ko vairāk vai tas ir sezonāls bisness lai palīdzētu šajos apstākļos mūsu vadošajai distanču slēpotājai, vai varbūt izveidota speciāla zemeņu šķirne ar nosaukumu Eiduki un visbeidzot tīri aiz ziņķārības, kur tās tirgo un kur ogas var nogaršot, saruna ar 20 gadus veco Patrīciju Eiduku Piespēles ievadā. Atgādinu, ka  distanču slēpotāja nāk no Kokneses novada Vecbebriem, no kuplas slēpotāju ģimenes. Viņas treneris ir tēvs Ingus Eiduks. Vecākais brālis Valts Eiduks piedalījās distaču slēpošanas sacensībās 2006. gada Turīnas olimpiskajās spēlēs, slēpotāji ir arī Patrīcijas brāļi Krists un Ralfs.

Patrīcija pirms 2 gadiem pasaules čempionātā junioriem izcīnīja 10. vietu sprintā, kas ir līdz šim labākais Latvijas slēpotāju sasniegums šāda līmeņa sacensībās. 18 gadus vecā  Eiduka  ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā bija otra jaunākā Latvijas delegācijā, un 44. vieta 10 km brīvā stila distancē ir līdz šim augstākais sasniegums olimpiskajās spēlēs starp Latvijas distanču slēpotājiem kopš neatkarības atjaunošanas. Saruna gan šoreiz vairāk par zemenēm.

"Šobrīd ir atrasts labs kandidāts, kas var turpināt iesāktos darbus un attīstīt jaunus projektus kopīgi izvēlētajā virzienā," - tā pēc tam, kad Gunta Aizporiete bija ievēlēta volejbola federācijas ģenerālsekretāres amatā, atzina Federācijas prezidents Jānis Buks.

Aizporietei piemīt veselīgs ambīciju līmenis, kā arī skaidrs redzējums par to, kā volejbolam Latvijā ir jāattīstās, lai mēs spētu atgūt tam pienākošos vietu Latvijas sporta virsotnē,"- tā izteicās Buks.