Dzirdēsim Kitiju Laksu, kas  tika izvēlēta pirmajā kārtā ar kopējo 11.numuru, kļūstot par visaugstāk draftēto Latvijas basketbolisti Sieviešu Nacionālajā basketbola asociācijā, uzklausām vairākus viedokļus par to -  vai un kā būtu jāsaglabā leģendārā sieviešu basketbola komanda  "TTT", kas ar zelta burtiem ierakstīta Eiropas un pasaules basketbola vēsturē, tostarp Ginesa rekordu grāmatā.Tagad komanda piedzīvo smagu laiku, vēl pirms korona vīrusa krīzes iestāšanās spēlētājām netika izmaksātas algas, kavēti arī citi maksājumi.

 Covid-19 dēļ izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā Latvijā atcelti visi sporta pasākumi, tostarp arī visas plānotās orientēšanās sacensības un seriāli. Taču orientēšanās ir sporta veids, kurā nav jāsanāk kopā, lai varētu sportot. Tāpēc jau kopš marta vidus ikviens ir aicināts piedalīties individuālos orientēšanās treniņos brīvi izvēlētā laikā. Par iniciatīvām šajā sakarā stāsta treneris un sporta skolotājs Pēteris Krastiņš no Jēkabpils Salas.

 

Basketbolisti Kitiju Laksu  Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) draftā izraudzījās Sietlas "Storm" komanda pirmajā kārtā ar kopējo 11.numuru, kļūstot par visaugstāk draftēto Latvijas basketbolisti WNBA draftā. Šo sezonu 23 gadus vecā Laksa aizvadīja "TTT Rīga" komandā, bet pirms tam nozīmīga loma viņas karjerā bija  studiju laikam ASV, kur tad arī mūsu basketbolisti ievēroja, novērtēja un arī nominēja.

Laksa no 2015. līdz 2019.gadam studēja Dienvidflorifdas universitātē, ieguva bakalaura grādu psiholoģijā. Viņa trīs gadus pēc kārtas sasniedza "American Athletic" konferences līgas finālu un palīdzēja "Bulls" komandai trīsreiz kvalificēties Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātam. 2018.gada sezonā sasniedza divus NCAA pirmās divīzijas rekordus - iemeta 11 trīspunktu metienus vienā spēlē pēc kārtas un realizēja soda metienus ar 96,5% precizitāti (111/115). 

Spēlētāja 2016.gadā treneru balsojumā vienbalsīgi tika atzīta par "American" līgas sezonas labāko pirmgadnieci. Nākamajās divās sezonās viņa divas reizes tika iekļauta līgas simboliskajā komandā, turklāt 2018.gada sezonā kļuva par vienīgo spēlētāju, kura divreiz guva vismaz 40 punktus. 2018.gadā Laksa tika atzīta par Latvijas gada labāko basketbolisti. Viņas pirmā trenere ir Mudīte Zandere. Ar Kitiju Laksu jau pēc drafta ceremonijas aprunājās Māris Bergs.

Bez Laksas WNBA draftā līdz šim izraudzītas vēl trīs Latvijas basketbolistes - 2004. gadā tā bija Ieva Kubliņa, divus gadus vēlāk Zane Tamane,  2011.gadā  arī Elīna Babkina, taču visas priekšgājējas tika izvēlētas trešajā kārtā. Februāra beigās Elīna noslēdza īstermiņa līgumu ar Atlantas "Dream" komandu. Zane Tamane kļuva par pirmo latvieti, kas spēlējusi šajā Līgā, bet  Anete Jēkabsone-Žogota 2014. gadā Fīniksas "Mercury" sastāvā kļuva par Līgas čempioni.

Sieviešu basketbola komanda TTT ir brends, pazīstams aiz Latvijas robežām. Tikai ar Latvijā izaugušu spēlētāju un treneru spēkiem 18 reižu izcīnīts Eiropas valstu čempionvienību kauss un vienu reizi Liliānas Ronketi Eiropas kauss, 21 reizi uzvarēts sieviešu basketbola lielvalsts Padomju Savienības čempionātā, un vēl sešas reizes ar Latvijas PSR izlases vārdu iegūta pirmā vieta PSRS tautu spartakiādēs — tāda bijusi no 1958. līdz 1987. gadam gūto panākumu unikālā sērija.

Tradicionālie formas tērpi oranžs ar melnu gan netika pārņemti 2007. gadā, kad ar Rīgas domes un uzņēmuma “Rīgas satiksme” atbalstu tika izveidots nodibinājums “Basketbola klubs TTT Rīga”, kas uzņēmās rūpes par komandu ar leģendāro nosaukumu.

Raidījumā “Labrīt” skanēja sižets par tematu, kā saglabāt komandu, lai tā neaizietu, tā sakot - pa skuju taku, dzirdējāt komandas ģenerālmenedžera Egīla Lūša, bijušo spēlētāju Anetes Jēkabsones Žogotas un Uljanas Semjonovas viedokli, kā arī domes pārstāves Dinas Vīksnas prognozi, ka finanšu jautājumi tiks kārtoti ne agrāk kā vasarā, ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī.

Pie komandas gadu desmitiem allaž klāt bijuši cilvēki, kas bija vairāk nekā atbalstītāji. Saruna ar vienu no viņiem Andri Ārgali raidījumā”Piespēle”.