Raidījumā "Piespēle" iepazīsim ilggadējo izlases treneri Andri Gulbi. Virkne viņa audzēkņu tagad veido Nacionālās izlases kodolu Eiropas handbola finālsturnīrā;
Raidījumā dzirdēsim arī divas jaunākās Gulbju dinastijas pārstāves - atvasi Zandu - bijušo valstsvienības spēlētāju basketbolā, kā arī mazmeitu Aleksu, kas studē un spēlē ASV un nākotnē varētu visus ģimenes rekordus labot.
Piespēlē arī mūsu tautietis ASV, Latvijas Olimpiskās komandas ārsts Albervilas, Barselonas un Lillehammeras olimpiskajās spēlēs Kārlis Ullis.

 Latvijas Sporta muzejā šonedēļ notika sporta sabiedrības tikšanās ar mūsu tautieti Amerikā, Latvijas Olimpiskās komandas ārstu Albervilas, Barselonas un Lillehammeras olimpiskajās spēlēs Kārli Ulli. Godināšanas svētkos K. Ullis dalījās ar interesantiem olimpisko spēļu stāstiem, un par viņa paveikto Latvijas sporta labā vēstīja video prezentācija, kas veidota, izmantojot ārsta, kinoamatiera un fotogrāfa vairāk kā 40 gadu garumā tapušoso materiālus.

Šonedēļ  vēsturiska diena Latvijas handbolam. Pirmo reizi izcīnītas tiesības spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā . Viens no daudzajiem, kas tepat Latvijā tur īkšķi par savējiem, ir ilggadējais  izlases galvenais treneris Andris Gulbis.  Pats kā sportists bijis savulaik apveltīts ar izcilu lēcienu, labu tehniku, PSRS izlases spēlētājs, pasaules studentu čempions, PSRS čempionāta bronzas medaļu ieguvējs “Daugavas” meistarkomandā (1967). Ilggadējs “Celtnieka” un Latvijas izlases galvenais treneris.

Armanda Uščina vadītajā izlasē  ir virkne Gulbja  audzēkņu no ASK laikiem, piemēram   Aivis Jurdžs, Ingars Dude. Ģirts Lilienfelds, Evars Klešniks, Jānis  Pavlovičs un Māris Veršakovs , ieskaitot izlases trenera palīgus.
   
Zanda Gulbe deviņdesmitajos gados spēlēja Latvijas basketbola valstsvienībā. Vispirms atmiņas par savu bērnību, kad tēvs – handbola treneris Andris Gulbis bieži bijis treniņos un izbraukumos ar komandu.

Aleksa Gulbe  dzimusi basketbolistu ģimenē. Viņas tēvs Mareks Bajārs bija basketbolists un treneris, par mammu Zandu jau nule kā dzirdējāt. Pirms 5 gadiem  U16 izlases sastāvā izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā, gadu vēlāk debitēja pasaules U17 čempionātā Saragosā, mācījusies un spēlējusi Itālijā, “Reyer Venezia” sistēmā.
Aleksa Gulbe 1917. gada februārī kļuva par pirmo Latvijas pārstāvi NBA atbalstītajā "Basketball without borders" globālajā nometnē un klātienē redzēja Kristapa Porziņģa piedalīšanos Uzlēcošo zvaigžņu spēlē un nopelnīja vietu Meiteņu zvaigžņu komandā. Aleksa palīdzēja U16 izlasei pirmo reizi kvalificēties Pasaules U17 kausam, bet 1918. gadā viņa ieveda U18 izlasi Eiropas pusfinālā un palīdzēja tai atkārtoti nokļūt Pasaules  kausā.
19 gadus vecā Aleksa studē un spēlē basketbolu  ASV Nacionālās koledžu asociācijā, Indiānas Universitātes komandā. Ir vienīgā eiropiete komandā. Pēc pussezonas spēlēšanas pieaugušo līmenī, Rīgas TTT sastāvā kļuva par  Latvijas čempioni. Sarunā arī par to, kāpēc viņas ledusskapī allaž jābūt  ievārījumam, bet ēdienkartē nedrīkst būt olīvas.

Latvijas Sporta muzejā šonedēļ notika sporta sabiedrības tikšanās ar mūsu tautieti Amerikā, Latvijas Olimpiskās komandas ārstu Albervilas, Barselonas un Lillehammeras olimpiskajās spēlēs Kārli Ulli.
Viņš  piedzima Latvijā – Otrā pasaules kara izskaņā, bet izglītību ieguva jau tālu no Dzimtenes. Par viņa izglītības un profesionālās ārsta karjeras vietu kļuva Vašingtonas štats ASV, kurā aizritēja Bioloģijas un ķīmijas studiju gadi Padžetsaundas universitātē (Takoma). Vēlāk sekoja Medicīnas pēcdiploma studijas Vašingtonas medicīnas skolā Sietlā un internatūras studijas līdz ar praksi Artūra Eša Bērnu un sporta medicīnā Losandželosā (Kalifornijas štatā) un Vašingtonas universitātē, noslēdzoties ar direktora pienākumiem Sporta medicīnas Artūra Eša UCLA studentu medicīnas centrā. Līdz ar Latvijas atgriešanos Pasaules olimpiskajā kustībā – pavērās ceļš sadarbībai ar Latvijas Olimpisko komiteju un mūsu olimpiskās vienības sportistiem.
Kārlis Ullis kļuva par Latvijas Olimpiskās komandas ārstu trīs spēlēs pēc kārtas: Ziemas Olimpiskajās spēlēs Albervilā (1992), vasaras – Barselonā (1992) un atkal ziemas spēlēs – Lillehammerē (1994).Tikšanās reizē Sporta muzejā olimpiskajam dakterim bija iespēja  kopā ar LOK vadību, olimpiešiem un citiem interesentiem, apskatīt savus safilmētos video materiālus un pēc tam novērtēt – cik tad gadu desmitu pagājis.Uz nelielu sarunu Kārli Ulli aicināja arī raidījums Piespēle.