Raidijumā Piespēle  30. jubilejas maratonu gaidīsim kopā ar vienu no rīkotājiem, aktīvo skrējēju Mārtiņu Priedi, basketbola sarunas ar Kasparu Ciprusu, bet Māris Vancevičs dalīsies cerībās par gaidāmo sarežģīto riteņbraucienu Dienvidāfrikā.

Kaspars Cipruss pirms 37 gadiem dzimis Rēzeknē. Spēlējis visu vecumu Latvijas jaunatnes izlasēs, Eiropas U-18 čempionātā jau bija viens no izlases līderiem, turnīrā labākais cīnītājs par atlēkušajām bumbām. Nacionālajā valstsvienībā Cipruss debitēja  pirms 20 gadiem. 2007. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā bija izlases pamatcentrs un kļuva par vienu no komandas līderiem, ar vidēji 4,3 punktiem spēlē.  Pirmā profesionālā komanda bija "ASK/Brocēni/LMT", bet karjeras turpinājumā spēlējis Itālijā,  Slovēnijā, Polijā, Spānijā, Čehijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un Igaunijā, Ukrainā, Lietuvā . Basketbolista karjeru Kaspars Cipruss noslēdza 2014. gadā.  Pašlaik viņš spēlē amatiera statusā Latvijas basketbola līgas klubā "Jēkabpils". Bijis  Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktors. Tagad strādā Izglītības un zinātnes ministrijā Sporta departamentā par ekspertu.

Pēc mēneša Dienvidāfrikā sāksies sarežģītākās daudzdienu kalnu riteņbraukšanas sacensības pasaulē "Cape Epic". Otro gadu šajās sacensībās piedalīsies Latvijas kalnu riteņbraucējs Māris Vancevičs, kuram kalnu riteņbraukšana ir vairāk hobijs nevis profesionāla nodarbošanās. Par pagājušajā gadā piedzīvoto un gatavošanos šī gada sacensībām riteņbraucējs sarunājās ar Māri Bergu,