Raidījumā "Piespēle" - par peldēšanu un peldētājiem. Gatavojoties 30. Novadu kausa izcīņai, tāpat kā allaž, pasākuma iedibinātājs Uldis Zemzars, kausus solījis pasniegt arī šogad. Latvijas novadu kausa izcīņa secīgi katru gadu notiek savā Latvijas novadā. Šogad sacīkstes notiks  6. un 7. decembrī. Ventspils ūdens piedzīvojumu parka 25 m baseinā.

Dzirdēsim arī Agnesi Ozoliņu - viņa ir viena no četriem  olimpiešiem, kas savulaik rūdījusies šajās sacīkstēs. Agnese Ozoliņa Latvijas novadu kausa izcīņā augstvērtīgākos rezultātus uzstādīja no 1996. līdz 99. gadam ieskaitot. Tagad viņa ir Agnese Batlere un Floridā darbojas investīciju jomā, bet kvartetam ar Agnesi joprojām pieder Latvijas  rekords 4 reiz 200 m brīvajā stilā 25 m baseinā;
Uzzināsim arī, kā Eiropas čempionātam gatavojas jūrmalniece Arina Baikova, par FINA programmu stāsta viņas treneris Aleksejs Ļeonovs.

Latvijā ir augstākais mirstības līmenis noslīkstot, bet peldētapmācību īsteno tikai 28 procenti izglītības iestāžu. To pārrunājam ar Latvijas Peldēšanas federācijas prezidentu Aivaru Platonovu.