Šoreiz Piespēlē kopā ar sacensību direktoru Egonu Lavendeli niansēti izzinām, kā Rīgā norisināsies prestižais šaha turnīrs "Grand Swiss". Patiesībā, paralēli notiks divi turnīri - atvērtais un dāmu. Spēlētājiem Rīgā būs atļauts apmeklēt tikai turnīra norises vietu un viesnīcu. Dalībniekiem un citām ar turnīru saistītajām personām regulāri tiks veikti Covid-19 testi.

FIDE "Grand Swiss" turnīri no 26.oktobra norisināsies kultūrtelpā "Hanzas perons". Šahisti Rīgā sāks ierasties no 25.oktobra, lai aizvadītu cīņas 11 spēles dienās līdz 7.novembrim. Notiks atvērtais šaha turnīrs, kurā piedalīsies 114 šaha spēlētāji no 39 federācijām, un sieviešu turnīrs, kurā startēs 50 šahistes no 26 federācijām.

Turnīrā kopā 164 dalībnieki cīnīsies par pasaules šaha čempiona titulu. Turnīrs ir daļa no kvalifikācijas izcīņas cikla par pasaules šaha čempiona titulu, nosakot pretendentu 2022.gada mačam par čempiona titulu ar tā brīža pasaules čempionu. Plānots, ka turnīrā piedalīsies spēcīgākie pasaules šahisti Fabiāno Karuana no ASV, Levons Aronjans no Armēnijas, Aleksandrs Griščuks no Krievijas un citi.

Latviju pārstāvēs četri spēlētāji - lielmeistari Artūrs Neikšāns, Ņikita Meškovs, Normunds Miezis un Laura Rogule.

Spēles sāksies plkst.14, katram spēlētājam uz spēli atvēlot aptuveni trīs stundas, tādējādi viena partija var ilgt aptuveni sešas stundas. Visas partijas būs iespējams skatīties tiešsaistē "Chess.com" mājaslapā.

Kopā turnīra balvu fonds ir 550 000 ASV dolāru, no kuriem pirmā vieta saņems 70 000 dolāru.

Raidījuma otrajā daļā saruna ar nu jau bijušo motobraucēju Matīsu Karro, kurš šonedēļ, īsi pirms savas 30. dzimšanas dienas paziņoja, ka noslēdz sportista karjeru. Māris Bergs Matīsu iztaujā arī par nākotnes plāniem, kas nav saistīti ar motosportu.