Tradicionālie Rīgas kausi vieglatlētikā šogad notiks Ogrē, bet Eiropas Volejbola konfederācijas rīkoto Eiropas čempionāta finālturnīru uzņems Jūrmala. Gatavojoties tam, ar brāļu derbiju Šmēdiņi pret Samoiloviem "Lido" atpūtas centrā atvērti pludmales volejbola laukumi. Raidījumā arī par kursu, ko nākotnē izvēlēsies Latvijas hokeja valstsvienības stūrmanis.

 

Pludmales volejbolistu plāni

Pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šonedēļ pavēstīja par sezonas plāniem , "Lido" atpūtas centrā tika atvērti pludmales volejbola laukumi un notika arī brāļu derbijs: Jānis un Toms Šmēdiņi spēkojās pret Aleksandru un Mihailu Samoiloviem.

Pagājušajā sezonā Samoilovs un Šmēdiņš trešo reizi karjerā triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā. Latvijas duets uzvarēja trijos posmos - Klāgenfurtes "Major" sērijas turnīrā, Olštinas "Grand Slam" turnīrā un Antālijas "Open" sērijas turnīrā, tomēr sezonas svarīgākajās sacensībās - Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs - viņi netika izslēgšanas spēlēs. Pirms šīs sezonas notikušas izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Tagad nozīmīgākajām sacensībām - pasaules čempionātam, "Major" posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram - piešķirtas piecas zvaigznes, "Grand Slam" posmiem - četras zvaigznes. Tikmēr zemāka līmeņa turnīriem piešķirtas no vienas līdz trim zvaigznēm. Šogad Jūrmalā notiks Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotais Eiropas čempionāta finālturnīrs.

 

 “Rīgas kausi” jau nākamnedēļ

Nākamajā nedēļā, 25. maijā, Ogrē notiks starptautiskās vieglatlētikas sacensības “Rīgas kausi”. Šī gada “Rīgas kausu” ietvaros pirmo reizi notiks arī bērnu sacensības vieglatlētikā. Sacensību direktore Ineta Radeviča atgādināja, ka vēsturiski tās ir sacensības, kur “iemirdzējās ” zvaigznes un piedzima sapņi. Tāpēc arī aicinājums sporta līdzjutējiem apmeklēt sacensības un kļūt par liecinieku jauniem rekordiem”. Raidījumā Piespēle saruna ar šķēpmetējiem Aneti Kociņu un Rolandu Štrobinderu.

Anete Kociņa pirms diviem gadiem 19 gadu vecumā no Eiropas čempionāta jauniešiem, vecumā līdz 20 gadiem, atgriezās ar sudraba medaļu, bet Doņeckā pasaules čempionātā, vecumā līdz 18 gadiem, Anete savulaik izcīnīja bronzas godalgu. Aizvadītajā nedēļas nogalē pašmāju universiādē Kociņa divreiz šķēpu raidīja tālāk par 60 metriem. Viņas sasniegtais 60.83 ir šogad Eiropas sezonas sestais labākais rezultāts. Vēl augstāki mērķi ir pirms sacensībām Ogrē.

Latvijā vērienīgākās starptautiskās vieglatlētikas sacensības “Rīgas Kausi” nākamnedēļ startēs arī šķēpmetējs Rolands Štrobinders. Talsenieks Rolands trenēties sācis pie tēva Mārča Štrobindera, kurš arī bijis šķēpmetējs, pēc tam trenējies pie Ginta Palameika. 2011. gada Eiropas junioru čempionātā viņš izcīnīja 4. vietu ar jaunu personisko rekordu 75,71 , bet gadu vēlāk kļuva par 13. latvieti, kas jaunās konstrukcijas šķēpu spējis raidīt tālāk par 80 metriem. Personiskais 83,37 m

Sacensībās “Rīgas Kausi”piedalīsies labākie Latvijas un ārzemju sportisti un sākums 25. maijā plkst. 18.00 Ogres stadionā. 16 vieglatlētikas disciplīnās dalību apstiprinājuši 75 vieglatlēti no 27 valstīm, tostarp arī 34 Latvijas labākie sportisti. Īpaši sīva konkurence sagaidāma 100 m distancē vīriešiem, kurā startēs šobrīd ātrākais sprinteris pasaulē, Pasaules jaunatnes olimpiādes uzvarētājs Sidnijs Siame (Sydney Siame) no Zambijas.

„Rīgas kausu” ietvaros plānotajās sacensības bērniem notiks trīcīņā – bērnu šķēpa mešanā, 30 m skrējienā un tāllēkšanā no vietas. Godalgoto vietu ieguvēji atklās starptautiskās vieglatlētikas sacensības “Rīgas Kausi 2017” ar 100 m skrējienu.

 

Latvijas hokeja nākotne

Latvijas izlase Ķelnē nodrošināja arī 22. pavasari pasaules hokeja elitē, šoreiz 10. vieta. Vai dažas mums nelabvēlīgas svilpes varētu krasi mainīt hokejistu vietu turnīra tabulā, vai aizkļūšana līdz ceturtdaļfinālam un tad paredzamais nokdauns pret pasaules čempioni - Kanādu būtu labvēlīgāks risinājums? Uz jautājumiem kā būtu ja būtu katram ir savs viedoklis. Hokeju Latvijā mīl un lidostā atkal sagaidītāju pūlis krietni vien daudzskaitlīgāks par jebkura pasaules čempiona sagaidīšanu… Latvijas hokeja izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam, kas apakšgrupu turnīru noslēdzis kā otrais labākais savas pozīcijas spēlētājs, bija ilgākā - vismaz pusstundu gara – parakstu sesija lidostā par viņa vadītā hokeja kuģa nākotnes kursu.

Mārtiņš Kļavenieks hokeja federācijas prezidentu Aigaru Kalvīti uzklausīja Ķelnē - par apzinātu Ziemeļamerikas hokeja modeļa izmantošanu un par pozitīvo rezonansi jau šajā čempionātā, par nepieciešamību Latvijā būvēt otru - tik pat lielu treniņhalli kā "Arēna Rīgā" - tie ir tikai daži temati sarunā.