Avo Kēla vadītā Latvijas vīriešu volejbola piektdien   izlidos uz Kipru, lai  Nikozijā no 30. augusta līdz 6. septembrim piedalītos Eiropas čempionāta atlases turnīrā. Par ceļazīmi uz finālu, bez Latvijas un mājinieces Kipras cīnīsies arī  Spānija un Moldova.

Latvijas volejbola izlases diagonālais uzbrucējs 29 gadus vecais un 2 metrus un 4 cm garais Hermans Egleskalns šosezon atkal spēlēs Grieķijas titulētākajā komandā Pirejas Olympiacos, atgriežotiess pēc četrām Francijā pavadītām sezonām.
Maijā viņš  bija pieteicies Dienvidkorejas līgas ārzemnieku draftam, taču  nebija septiņu izraudzīto volejbolistu vidū.

Viens no Igaunijas volejbola speciālista Avo Kēla palīgiem Latvijas vīriešu volejbola izlasē ir trenerus Boriss Kolčins, kuram jau iepriekš bijusi pieredze darbā ar Kēlu.
Kā spēlētājs Kolčins savulaik kļuvis par pasaules un Eiropas junioru čempionu PSRS izlases sastāvā, kā arī uzvarēja PSRS čempionātā ar "Radiotehniķa" komandu un PSRS Tautu spartakiādē Latvijas izlases rindās. Kolčins iepriekš vairākas sezonas strādāja Latvijā, trenēdams Latvijas junioru izlasi un piedaloties Latvijas vīriešu izlases (laikā, kad galvenā trenera pienākumus pildīja Raimonds Vilde) un kluba „ASK/Kuldīga” darbā. Aizvadītajā sezonā viņš bija Belgorodas Belogorie galvenais treneris. Iepriekš kā treneris vairākkārt izcīnījis Krievijas čempionāta godalgas.
Ar Kēlu abi veiksmīgi sastrādājušies Igaunijas izlasē, sekmējot valstsvienības iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā, nu spēki atkal apvienoti, lai līdzīgu mērķi sasniegtu ar Latvijas izlasi.

Šovasar ar meistarību un stabilitāti pārsteidza šķēpmetējs Gatis Čakšs. 25 gadus vecais un 183 cm garais vieglatlēts savu personisko rekordu laboja Prezidenta balvu izcīņā" - 84,56 metri.