Raidījumā Piespēle pozitīvas enerģijas deva jaunajiem treneriem, kuriem jātur līdzi pieredzējušajiem, proti, uzklausām nedēļas jubilāri, 2011. gada labākās vieglatlētikas treneri Eiropā, Valentīnu Eiduku un sveicējus viņas 80 gadu jubilejā. Viesojamies arī Sporta federāciju padomes konferencē, kur vairākās uzrunās izskanēja skepse par gaidāmo četru valsts īpašumā esošo sporta bāžu apvienošanu vienā.

 

Valentīna Eiduka ar šķēpmešanu sāka nodarboties 16 gadu vecumā. Astoņkārtēja Latvijas čempione, personiskais rekords ir 52,97 m (ar vecās konstrukcijas šķēpu) un 16 gadus tas bija starp desmit labākajiem rezultātiem. Eidukas audzēkņu sarakstā olimpisko spēļu vicečempioni Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals, pasaules rekordists junioriem Zigismunds Sirmais, Ansis Brūns, kā arī  Inga Kožarenoka. Eidukai, kas 2006. un 2008. gadā atzīta par gada treneri Latvijā un 2011. gadā saņēmu diplomu kā Gada vieglatlētikas trenere Eiropā, treneres darbā nācās saskarties gan ar to, ka vairāki audzēkņi turpinājuši sadarbību ar citiem treneriem, taču tādas tiesības – izvēlēties sev vēlamo treneri ir ikvienam. Sveicēju vidū gan kolēģi, gan bijušie audzēkņi, arī tagadējie divi juniori, kuru trenere Eiduka cer aizvadīt līdz kādam starptautiskam pjedestālam.

 

Latvijas sporta federāciju padomes pārvēlēšanas konference 14. martā ritēja bez īpašiem pārsteigumiem. Einārs Fogelis atkārtoti ievēlēts par vadītāju, vienam no viceprezidentiem  ārstam Pēterim Apinim tika veltīti aplausi par piešķirto Zinātņu akadēmijas Goda doktora grādu, olimpiešu klubs aicināja ikvienu federāciju fiksēt godīgas spēles piemērus un rosināt tos apbalvojumam, bet par Izglītības un Zinātnes ministrijas virzīto četru valsts uzņēmumu- Mežaparks, Lielupe, Sigulda un Daugavas stadions apvienošanu vienā  valsts uzņēmumā, lai it kā uzlabotu šo sporta bāžu pārvaldību, vairums izteicās skeptiski un ieteica diskutēt, nevis sasteigti projektu virzīt izskatīšanai Sporta padomē.

Pirms 25 gadiem darbu Latvijā sāka  68 sporta veidu federācijas, nule kā notikušajā Sporta federāciju padomes konferencē fiksētas 89 licenzētas federācijas.

Atkārtoti par Sporta federāciju padomes vadītāju ievēlētais Einārs Fogelis no tribīnes uzsvēra, ka pērn rīkotais Eiropas sporta nedēļas pasākums ļāvis propagandēt tautas sportu Latvijā, starptautisku  simpoziju organizēšana veicinājusi arī sporta izglītības programmu veidošanu, bet iespēja piesaistīt Eiropas fondu resursus un piešķirtais finansējums ir radis iespēju attīstīties ģimeņu sportam.

Antidopina speciālists Gatis Berķis uzsvēra, ka no veiktajām 186 dopinga analīzēm, 11 gadījumos fiksēti noteikumu pārkāpumi, kas ir jauns rekords Latvijā. Izskanēja priekšlikumi rīkot seminārus, lai sporta federācijas izglītotu dopinga jautājumos. 10.aprīlis būs Diena par tīru sportu.