Sporta raidījumā Piespēle šoreiz vairāk par to, kas ir Latvijas Tautas sporta asociācijas realizētais projekts "Eiropas jūdze", kur no 1. līdz 5.jūnijam iesaistīsies vairāk nekā 100 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu.

"Eiropas jūdze" ir jauna iniciatīva, kas notiks 5. jūnijā vairākās Eiropas un pasaules valstīs. Katram iedzīvotājam ir iespēja veikt vismaz tik garu distanci (1 jūdze = 1,609 km), jo īsa un pieejama distance mudina cilvēkus pievērsties fiziskajām aktivitātēm. Šo distanci var veikt skrienot, staigājot, nūjojot, skrituļojot jebkurā sev tīkamā veidā.

Latvijas Tautas sporta asociācija "Eiropas jūdzes" projekta laikā piedāvā no 1. jūnija līdz 5. jūnijam piedalīties tiešsaistes izaicinājumā "Krāj jūdzes!".

"Eiropas jūdze" norisināsies arī bērnudārzos visā Latvijā. Bērni audzinātāju pavadībā veiks jūdzi, apstaigās vai apskries savu iestādes ēku, brauks ar skrejriteņiem, piedalīsies stafetēs utt.

Raidījuma otrajā daļā lielā intervija ar Latvijas hokeja izlases debitantu, 22 gadus veco uzbrucēju Renāru Krastenbergu. Viņš ir pirmais jelgavnieks, kurš pārstāvējis valstsvienību pasaules čempionātā un guvis arī vārtus.