Raidījumā Piespēle stāsts par topošo komandu sporta spēļu halli Rīgā, skaidrojam arī, kāds ir basketbola leģendām veidoto skulptūru liktenis.

2021. gada 18. martā Latvijas Republikas Ministru kabinets nolēma piešķirt 13,65 miljonus eiro komandu sporta spēļu halles celtniecībai Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99/99c. Pēc Latvijas Basketbola savienības pasūtījuma jau izstrādāts projekts modernai sporta bāzei ar trim basketbola laukumiem, palīgtelpām fiziskās sagatavotības nodarbībām, kā arī dienesta viesnīcu treniņnometņu un turnīru dalībniekiem. Plānotie parametri ļauj zāli izmantot starptautiskām sacensībām basketbolā un citās sporta spēlēs. Transformējamās tribīnēs paredzētas vieta apmēram 3000 skatītājiem.

Par halles celtniecību un nepieciešamību saruna ar Gunti Keiselu, basket.lv redaktoru, Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta vadītājs Edgaru Severu.

Raidījumā otrajā daļā interesējamies, vai un kā virzās iecere par figurālas kompozīcijas, veltītas trenerim un spēlētājam Voldemāram Baumanim, kura vadībā Latvijas basketbolisti 1935. gadā izcīnīja pirmo Eiropas meistartitulu, izveidi.