Raidījumā Piespēle iepazīstam gan klasiskā volejbola spēlētāju Hermani Egleskalnu, gan vienu no vadošajiem Latvijas riteņbraucējiem Emīlu Liepiņu (attēlā), kā arī basketbolistes Elīnu Babkinu-Dikeolaku un Kati Krēsliņu. Ar katru no sportistiem iezīmējam arī šī brīža sporta veida aktualitātes.

Riteņbraucējs Emīls Liepiņš uz pāris nedēlām bija iegriezies Latvijā, kad arī Piespēle viņu sastapa Vienības velobrauciena iesildošajā pasākumā. Liepiņš dzimis Dobelē, ir Latvijas šosejas riteņbraucējs, pērn līdz sezonas beigām pievienojās "Delko–Marseille Provence KTM" komandai kā stažieris, bet novembrī Liepiņš kļuva par UCI kontinentālās komandas "ONE Pro Cycling" pārstāvi, ko pārstāv arī šogad.

Eiropas čempionātā grupas braucienā ieņēma 19.vietu – par iemesliem, kad tika cerēts sasniegt vairāk, par pārāk ilgo riepas mainīšanu, kā arī par to, vai latviešus tik ļoti gaida profesionālajās komandās, vai tomēr tomēr priekšroku dod itāļiem, angļiem un francūžiem saruna ar riteņbraucēju.

 

Pārbaudes turnīrs ceļā uz Tenerifi - tā šīs nedēļas dāmu basketbola spēles ar Zviedriju, Krieviju un Ukrainu raksturo virsraksti presē. Pagaidām vēl tikai tiek meklēti labākie spēlētāju virknējumi, rotējot ar sastāvu, pirms došanās pirmo reizi uz Pasaules kausu Tenerifē. Turpinām iepazīt izlases kandidātes un šoreiz saruna ar Elīnu Babkina-Dikeolaka un Kati Krēsliņu.

Elīna Babkina-Dikeolaka dzimusi Rīgā, spēlē saspēles vadītājas pozīcijā, spēlējusi vairākos ārvalstu klubos. Kopā ar Latvijas sieviešu izlasi ir izcīnījusi dalītu 9.-12. vietu 2008. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs, 8. vietu 2011. gada Eiropas čempionātā un dalītu 13.-16. vietu 2013. gada Eiropas čempionātā Francijā. Savukārt ar U-20 izlasi izcīnījusi bronzas medaļas 2005. un 2009. gada Eiropas U-20 čempionātos.

Pērn Elīna mija gredzenus ar grieķu treneri Georgu Dikeulaku, bijušo Latvijas izlases treneri.

"Amerikā basketbols ir spēka pierādīšana – cik augstu vari uzlēkt, cik stipri izspiest. Eiropā viss vairāk ir galvā – kā spēj izdomāt situācijas, apspēlēt ar viltību," tā pēc pāris studiju gadiem Ņujorkā presē atzina Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības uzbrūkošā aizsardze Kate Krēsliņa. Viņa arī spējusi saviem studiju biedriem pierādīt, ka studējošie sportisti nebūt nav kukū.

Kate piedzīvojusi mūsdienu sportā tik raksturīgo krustenisko saišu pārrāvumu, turklāt abām kājām, un spītējot liktenim atkopusies un atkal ir izlases kandidātu pulkā.

 

Latvijas volejbola izlase šonedēļ aizvada cīņas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. 19. augustā būs ilgi gaidītā cīņā "Arēnā Rīga", kad tiksies Latvijas un Igaunijas volejbolisti. Mūsu ziemeļu kaimiņi apsolījuši nokrāsot tribīnes Igaunijas karoga krāsās un jau iegādājušies apmēram divus tūkstošus biļešu. Lai pagarinātu cerības uz dalību finālturnīrā līdz janvārim, Latvijai jāuzvar, jo zaudējums Izraēlai bija kā auksta duša, no tās jāspēj atžirgt.

Kaimiņvalstu cīņas vienmēr ir izraisījušas interesi, turklāt šoreiz Latvijas izlasi vada igauņu speciālists Avo Kēls, kurš pats gandrīz 10 gadus ir vadījis Igaunijas valstsvienību. Volejbola tematu ar vienu no izlases līderiem Hermani Egleskalnu turpina mūsu ārštata autors Māris Bergs, runājot gan par volejbolista sezonu titulētajā Tūras volejbola klubā Francijā, gan arī par jaunumiem izlases kontekstā