Sezonu noslēdzošajā raidījumā Pievienotā vērtība padziļināti vērtājam savus ieguldījumu portfeļus un atskatāmies, kāds bijis pirmais pusgads Baltijas un pasaules kapitāltirgos. Eksperta statusā pievienojas pensiju fonda "INVL" valdes priekšsēdētājs Andrejs Martinovs.

Pirms pusotra gada, lai nebūtu tā, ka tikai runājam dodam padomus par uzkrājumiem, ieguldījumiem, nolēmām, ka labākais veids, kā pārbaudīt un saprast un, mācīties no kļūdām, ir to darīt pašiem.

Tā nu katrs sakrājām 300 eiro un ieguldījām tos Baltijas uzņēmumu akcijās, katrs izveidojot savu ieguldījumu portfeli un sāncensība varēja sākties. Sākotnēji bijām sadalījuši teritorijas, Latvija kopīga, bet Rudītei - Lietuvas uzņēmumi, Jānim attiecīgi - Igaunijas. Šo noteikumu gan pirms pusgada atmetām, bet tā ietekme mūsu abu portfeļos joprojām labi redzama. 

Jāteic, pirmais gads ar nelielu astīti mums bija ļoti veiksmīgs, iesācēju veiksme, tirgus situācija, vai mūsu ģeniālais prāts, par to var padiskutēt, bet Rudītes portfelis varēja lepoties ar vērtības pieaugumu virs 40% spējot 300 eiro izaudzēt par 423.50 eiro. Jānim bija veicies labāk - 300 eiro pārvērsti teju 500 un attiecīgi vērtības pieaugums 66%.

Tolaik mūsu pieaicinātgais eksperts teica - apsveicu, esat apsteiguši vidējo tirgus rādītāju un rezultāti ļoti labi, bet tie gūti laikā kad zaudēt naudu būtu bijis jāpacenšas ar tiešām rupjām kļūdām. Un lai saglabātu šādu pieauguma tempu, šogad būs jākustās visai aktīvi un ar tādu mums tipisko mierīgo sēdēšanu varētu nepietikt. 

Tad gan mēs vairāk runājām par ekonomiku atkopšanos no pandēmijas un reti kurš ticēja ka Krievija tiešām iebruks Ukrainā, slepkavos tur cilvēkus un ka karš un sankcijas izraisīs jaunus satracinājumus visas pasaules ekonomikā. 

Cik nemierīgos ūdeņos aizvadīto pusgadu esam peldējuši, vērtē Andrejs Martinovs.