Raidījumā šoreiz sīkāk par aktuālo tematu – bankām, kredītiem, kredītu procentiem un to ierobežošanu. Par to, kāda ir situācija ar naudas pieejamību, kredītu cenām un vai plāns ierobežot procentus mums nesīs kādu labumu ilgtermiņā? 

Kredīti un kapitāls ir vēsturiski sāpīgs temats, kur gadiem krājušās problēmas līdz ar eiro procentlikmju kāpumu tagad lien ārā kā īlens no maisa. Nedaudz abstrahējoties no visām runām par likumiem, kuri liek bankām samazināt aizdevumu procentus, vai diskusijām par banku virspeļņas nodokli, mazliet par to, kāda ir situācija.

Vienkāršojot, dažādu objektīvu un neobjektīvu iemeslu dēļ, paskatoties pagātnē mēs Latvijā par kredītiem esam maksājuši un joprojām maksājam vairāk nekā citi Eiropas Savienībā. Ja skatāmies uz statistiku, kredītu pieejamības ziņā gadiem esam vilkušies eirozonas astē, toties kredītu izmaksas, respektīvi gan procentu maksājumi, gan ķīlas prasības ir bijušas augstākās. Latvijas Bankas rīkotā ekspertu diskusijā par tautsaimniecības finansēšanas problēmām skaidro Latvijas bankas pētnieks Kārlis Vilerts.