Raidījumā pievēršamies darbam no mājas. Par to pēdējā laikā runāt un domāt liek koronavīrus „Covid-19”, bet ir nozares, piemēram, informāciju tehnoloģiju joma, kur attālinātais darbs ir nevis krīzes risinājums, bet ikdiena. Skaidrojam, ko no tā mācīties, vai visi darbinieki spēj strādāt ārpus biroja, vai necieš produktivitāte un vai darbs no mājas ir uzņēmumam izdevīgi.

Interesanti, ka pats raidījums, sākot ar plānošanu un beidzot pat ar vadītāju dialogiem tapis attālināti, Jānim Ramānam esot Latvijas Radio studijā, Rudītei Spakovskai - mājās.

„CV online”, veicot aptauju par iekārojamākajiem darba devējiem, jautāja cilvēkiem arī par to, kas ir svarīgs darba vietā.

„Atalgojums joprojām ir noteicošais,  bet arvien svarīgāks ir, kāda darba vide, kāda komanda, kāds vadītājs. Jjauniešiem īpaši svarīgas ir izaugsmes iespējas, savukārt darba devēja reputācija -  gados vecākiem cilvēkiem,” skaidro CV online Latvia vadītājs Ainis Brodiņš

Iespējams, tieši koronavīrusa piesardzības pasākumi, darbu no mājām un elastīgu pieeju darbam no īpaša bonusa strauji pārvērtīs par pašsaprotamu lietu darba tirgū. Ainis Brodiņš atzīst, ka  šis process tajās darbavietās, kur attālinātu darbu tehniski var nodrošināt, jau ir sācies.  

Kādi ir ieguvumi darbiniekam un kādi - darba devējam, jautājam Agitai Jākobsonei, "Swedbank Latvija" personāla pārvaldes vadītājai. "Swedbank" uz elastīgu pieeju darbam skatās daudz plašāk, nekā tikai iespēju strādāt no mājām.

"Tas nenozīmē, ka cilvēks visu dienu ir mājās Ar elastīgumu, mēs saprotam arī to, ka var variēt darba sākumu un beigas, pielāgot viņu savam dzīves ritmam. Piemēram, ja man bērnudārzs sāk strādāt no pulksten 8, un es nedzīvoju Rīgā, tas nozīmē, ka es darbā, iespējams, varu būt pusdesmitos,"ksiaodr Agita Jākobsone. "Darba devējam galvenais ieguvums ir apmierināts darbinieks. Jo iespēja variēt un meklēt šo te elastīgumu, fleksibilitāti savā darbā ir viens no motivātoriem.  Es domāju, ja darba ņēmēji saliktu pēc kārtas, kas būtu svarīgākie faktori, fleksibilitāte būtu top 5-7 pilnīgi noteikti."

Ja daudziem uzņēmumiem par darba organizēšanu ārpus biroja tagad galvas liek lauzīt vīrusa un karantīnas draudi, tad informācijas tehnoloģiju jomā tā jau ir realitāte, pat savā ziņā standarts, kā bonuss darbiniekam, kurš izdevīgs arī uzņēmumam. Protams, ir arī problēmas, ko nākas risināt. Praktiski ieteikumi un piemēri ir IT uzņēmuma "Emergen" personāla atlases speciālistei Lāsmai Indrijaitai, kura atzīst, IT jomā darbu iznest ārpus biroja ir visai vienkārši.