Šodien par to, kāds labums no dārgākas enerģijas. Tieši tā - izrādās, ka no dārgas enerģijas, degvielas un gāzes ir arī savs labums. Protams, skatīsimies, kas notiek mūsu biržas portfeļos, un pētīsim, vai kāds nekustamo īpašumu attīstītājs no Igaunijas ir interesants investoriem.

Labi, tas varbūt ir nedaudz pārspīlēti, ka no enerģijas cenu pieauguma būs arī savs labums. Tas, par ko visi ķēra pie sirds - kā mēs samaksāsim rēķinus - ir problēma un nāksies domāt, kā palīdzēt cilvēkiem, kuri nevarēs atļauties šos izdevumus. Bet, kā vismaz augstskolas rīkotā diskusijā par energokrīzi vienojās runātaji, krīzes, vismaz enerģētikā, nav.

Turklāt Gunārs Valdmanis, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektors, norāda, ka pārāk zemas cenas arī rada sliktas sekas un to redzējām iepriekšejos gados.

Piemēram, cenu kāpums elektrības ražošanu padarījis par interesantāku biznesu. Arī enerģētisko pašpietiekamību cenu kāpums veicinās - jo mazāka iespēja, ka pirkt sanāks letāk, nekā pašam likt kaut vai saules paneļus. 

Līdzīgi ir arī ar māju siltināšanu, kur iedzīvotāji Latvijā līdz šim bijuši visai kūtri. Nu no ziemas miega būs jāmostas, saka konomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Edijs Šaicāns.