Digitālā transformācija. Protams, digitālie risinājumi palīdz mums pārlaist šo fiziskās distancēšanās laiku, bet ko sagaidīt nākotnē? Vai tās iespējas, ko mums piedāvā dažādi gudrie risinājumi un iekārtas mēs tiešām mākam izmantot gudri?

Turpinām arī iepazīt biržas uzņēmumus. Šodien par Latvijas Jūras medicīnas centru, vai tas varētu būt labs uzņēmums ieguldījumam?

Jau par klasiku ir kļuvis aptaujas jautājums uzņēmējiem, kurš vadīja digitālās pārmaiņas jūsu uzņēmumā – izpilddirektors, valdes priekšsēdētājs, atbildīgais par informācijas tehnoloģijām vai vīruss Covid-19. Vairākuma atbilde ir skaidra, piespiedu kārtā visi bijām spiesti mainīties. Bet kāds no tā visa tagad ir ieguvums - ir labāk, ir sliktāk, vai vienkārši digitālāk? Vērtē “Latvijas Mobilā Telefona” prezidents profesors Juris Binde, atskatoties uz aizvadīto pandēmijas gadu gadskārtējā Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas konferencē.

Vēl var piebilst, ka bez visādām īpašām kampaņām esam sākuši divreiz vairāk izmantot e-parakstu un tas nozīmē, ka kļuvuši kā sabiedrība arī gudrāki digitālajās prasmēs. Var pasaulē izdomāt visunikālāko tehnoloģiju, risinājumu vai pakalpojumu, bet, ja cilvēki to nesaprot un neizmanto, tā ir bezjēdzīga. Uz to norādīja arī valsts prezidents Egils Levits.

Informāciju tehnoloģiju nozarei naudas un pasūtījumu tuvākajā laikā netrūks. Bet ar ideāliem, vēlamajiem virzieniem, ko, protams, var noteikt politiski, realitātē nemaz nebūs tik viegli saka Juris Binde.

Raidījuma otrajā daļā jau tradicionāli pievēršamies Baltijas akciju tirgum, kura dalībnieki esam arī mēs, sperot savus pirmos soļus akciju tirgū kā investoriem.

Šodien stāsts par akciju sabiedrību “Latvijas Jūras medicīnas centrs”, kas ir viena no “Nasdaq Riga” vecākajām dalībniecēm. Sarakstā atrodas jau 22 gadus, kopš brīža, kad uzņēmuma kolektīvs izvēlējās iet privatizācijas ceļu.