Raidījumā Pievienotā vērtība runājam par tik daudz sološās digitalizācijas ēnas pusēm – drošības riskiem. Digitālie draudi, kiberuzbrukumi, krāpniecība aug tik pat strauji, kā šo risinājumu lietderība. Uzklausām arī padomus, kā pasargāt savu uzņēmumu un arī to klientus. 

Un protams, ielūkojamies arī Baltijas biržā, kur nedēļa iesākās ar strauju akciju cenu kritumu, bet  noslēdzās jau uz pozitīvākas nots un ar potenciāla investora acīm izvērtēsim kādu biržā tirgotu uzņēmumu.

Jau kopš pandēmijas sākuma esam ik pa laikam runājuši par digitālo transformāciju, kuru daudzi uzņēmēji, arī valsts iestādes nepārprotami bija spiestas īstenot piespiedu kārtā, lai nezaudētu klientus, lai nodrošinātu attālināta darba iespējas saviem darbiniekiem,sniegtu pakalpojumus. Un tas viss lielākoties ir ērti, ātri, bet šo straujo digitalizāciju aizvien aktīvāk izmanto krāpniek.

Piemēram, pēc Finanšu nozares asociācijas datiem – pērn no Latvijas četru lielāko banku klientu kontiem izkrāpti vairāk nekā 11 miljoni eiro. Tas nav tikai Latvijas fenomens, ja pērn pasaulē respektētais tehnoloģiju izpētes un konsultāciju uzņēmums „Gartner” digitālo risinājumu drošību lika vien kā devīto svarīgāko jomu digitālajā vidē, šogad tā ir otrajā vietā. Autentifikācijas rīka SMART ID izveidotāju SK „ID Solutions” Biznesa attiecību vadītāja Sanita Meijere biznesa tehnoloģiju platformas „BiSMART” nākotnes tendenču forumā skaidro, ka uzbrukumi digitālajā vidē aug ģeometriskā progresijā.