Raidījumā Pievienotā vērtība par to, kā nekustamo īpašumu tirgu ietekmē augstā inflācija un kuriem uzņēmumiem ir taisnīgākais atalgojums. 

Pēdējā gada laikā nekustamo īpašumu cenas aug un vēsturiski nekustamais īpašums ir bijis tāds, kurā augstas inflācijas apstākļos var saglabāt naudas vērtību. Bet vienlaikus varam atcerēties arī 2008.gada krīzi, pirms kuras nekustamo īpašumu cenas auga ģeometriskā progresijā. Cerības uz ātru peļņu beidzās ar nekustamo īpašumu burbuļa plīšanu, daudziem nelaimīgiem un problēmās nonākušiem cilvēkiem. Šoreiz tas nedraud nekustamo īpašumu attīstītāja “Bonava” rīkotā diskusijā saka "Arco Real Estate" valdes loceklis un Vērtēšanas nodaļas vadītājs Māris Laukalējs.

Nav īsti kam pārkarst, ja runājam par jauno mājokļu tirgu, piebilst Laukkalējs un viņa teikto apstiprina arī nekustamo īpašumu attīstītāja “Bonava Latvija” pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša. Līdz ar straujo būvniecības cenu un tagad arī darba spēka izmaksu kāpumu daudzi projekti ir apturēti, gaidot labākus un prognozējamākus laikus.

Ja ir kādi ieguvēji pēdējā gada laikā, tie ir pircēji, kuri pirms kara sākuma Ukrainā un straujā inflācijas kāpuma iegādājās mājokļus būvniecības stadijā. Neprognozētais cenu kāpums kļuva par attīstītāju problēmu un daudzos projektos apēda viņu peļņas daļu. 

Viesām skaidrību, vai savu sūri un grūti pelnīto naudu ieguldīt nekustamajos īpašumos. Tagad par to, kas ir godīgs un taisnīgs atalgojums par darbu. Ir publiskots jaunākais taisnīgāko algu maksātāju tops un tajā iekļauti uzņēmumi no dažādām nozarēm – sākot no finanšu un IT sektora un beidzot ar telekomunikācijām un apdrošināšanas jomu.

Pētījumu jau piekto gadu veido vadības konsultācijas uzņēmums "Figure Baltic Advisory", kas ilgus gadus zināms ar nosaukumu "Fontes". Linda Zalāne skaidro, kas īsti ir taisnīgs atalgojums un kādas ir aktuālās tendences šai jomā.