Raidījumā Pievienotā vērtība par to, kas notiek ar īres cenām, kā arī par ģimenes uzņēmumiem, kuriem Latvijā daudziem šobrīd ir tas laiks, kad jāsāk domāt par paaudžu maiņu.

Īres tirgus tendences

Kārstākā tendence īres tirgū – mājokļu piedāvājums krietni pārsniedz pieprasījumu, citiem vārdiem sakot, īrniekam ir plaša izvēle iespēja. Tas ir pretēji tai situācijai, kas īres tirgū valdīja vasaras izskaņā un rudens sākumā, kad īres mājokļi tika izķerti kā karsti pīrādziņi tikko no krāsns. Uguni īres tirgum toreiz piešķīla gan studenti, kuri ik gadus šajā periodā īres tirgu uzkurina, gan arī Ukrainas iedzīvotāji, kuri Latvijā ieradās, meklējot patvērumu no kara. 

Bet kādēļ tagad īres tirgū piedāvājums kļuvis bagātīgāks un kā īres cenas ietekmē pieaugošās komunālo pakalpojumu izmaksas – to visu skaidroja Lindas Zalāne.

Paaudžu maiņas laiks ģimenes uzņēmumos

Pagājuši 30 gadi kopš neatkarības atjaunošanas. Un tas nozīmē, ka uzņēmējiem, kas savu darbu sāka reizē ar valsts atdzimšanu, arvien tuvāk nāk laiks, kad jādomā – ko darīt tālāk. Pasaulē ir uzņēmumi, kuri tiek nodoti no paaudzes paaudzē jau vairākas reizes, bet Latvijā šo procesu pārtrauca okupācija. 

Jā, tādēļ šobrīd vēl mācamies. Tieši lai palīdzētu "to darīt, saglabājot gan uzņēmumu un darbavietas, gan arī harmoniju ģimenē", izveidots Baltijas ģimenes uzņēmumu institūts. Institūts sācis ar šo uzņēmumu apzināšanu. Vispirms atlasīti uzņēmumi, kuru apgrozījums un aktīvi kopā ir vismaz divi miljoni eiro. Tādi Baltijā ir 16 tūkstoši.