Raidījumā Pievienotā vērtība par datu aizsardzību, pensiju uzkrājumiem un, protams, ielūkojamies Baltijas biržā.

Šī ziņa liks saausīties visiem tiem, kuri tur roku uz pulsa un seko līdzi saviem pensiju uzkrājumiem 2. Līmenī, kā arī tam, kurš no pārvaldītājiem rūpējas par šo naudu. Tirgū jau ilgstoši darbojas septiņi pensiju 2. līmeņa līdzekļu pārvaldītāji un nu tiem pievienojies arī astotais - „Vairo,” - kas paziņojis, ka ieguldījumus veiks pasaules uzņēmumu akciju fondos. Interesanti, ka uzņēmuma kodolu veido vietējie uzņēmēji, kas pārstāv dažādas nozares – sākot no kosmētikas ražošanas un beidzot ar izdevniecību. „Vairo” dibinātāju vidū ir vairāki bijušie „Swedbank” vadības pārstāvji.

Linda Zalāne skaidro, kādas konkurences vēsmas tirgū nesīs jaunais pensiju 2. līmeņa pārvaldītājs un kāds ieguvums būs klientiem.

Pievēršamies ne tikai naudas pelnīšanai, bet nezaudēšanai. Nu jau uzņēmumi, šķiet, rimušies paniski baidīties no datu regulas, bet kā privātpersonas esam pieraduši, ka mums pa labi un pa kreisi lūdz piekrist personas datu apstrādei un bieži vien vairs pat nesekojam līdz, kādēļ un kas notiks ar mūsu datiem. Par to aizdomājos klausoties Datu valsts inspekcijas lekciju par aktuālo datu aizsardzībā. Ja runājam pat tikai par mūsu piekrišanu datu apstrādei, arī tur viss nav vienkārši. Kādi nosacījumi ir piekrišanai, skaidro Raitis Augustāns no Datu valsts inspekcijas.