Šodien raidījumā Pievienotā vērtība par saruna kreditēšanu: cik melns ir tas velns, kā arī skaidrojam, vai šobrīd piepildās tas, ka, sākoties mazākajām nedrošībām, cilvēki steidz investēt zeltā. Skatām arī, kā divas nedēļas ietekmējušas mūsu ieguldījumu portfeļu vērtību.

Jau labu laiku meklējot, kā, kur un kāpēc transformēt Latvijas ekonomiku, lai mēs, ja ne panāktu Rietumeiropas valstis, bet varbūt vismaz beigtu atpalikt no kaimiņiem, regulāri tiek piesaukta kreditēšana. Sak', kredīti Latvijā nav pieejami, bankas žņaudzas un vispār nesaprātīgas prasības. Ja to mēs atrisinātu, vismaz pussolis ekonomikas transformācijas virzienā būtu sperts. Vai tiešām tā ir, vērtē Mārtiņš Āboliņš, Fiskālās disciplīnas padomes loceklis un bankas "Citadele" ekonomists.

Tradicionāli nenoteiktības periodos investori meklē ko mierīgāku, drošāku, stabilāku, Un bieži vien tas ir zelts. Tādēļ arī tā cenas parasti iet uz augšu ekonomisko vētru un bažu laikā. Bet vai šobrīd inflācija un nedienas banku nozarē nobiedējušas investorus tiktāl, lai tie atkal vairāk skatītos uz zeltu?