Raidījumā Pievienotā vērtība par procentiem un par darba efektivitāti.

Par bankām un kredītiem. Saeima atbalstījusi otrajā lasījumā ieceri noteikt bankām nodevu, no kuras hipotekāro kredītu ņēmējiem tiktu daļēji segts procentu maksājumu pieaugums, bet daļa nonāktu budžetā. 

Bankas turpina cīnīties pretī – peļ nodevu kredītņēmēju atbalstam, jo būtu grūti administrējama, bet ir pieļāvīgākas pret lielāku peļņas nodokli, kā tas ir Lietuvā un tad pēc tam lai politiķi lemj, kam sniegt atbalstu, cik lielu atbalstu un tā tālāk.

Vēl jau trešais lasījums Saeimā, un tad redzēsim, kas beigās no tā visa būs sanācis, jo šis ir tas likums, kurš brīžiem šķiet mainās pa stundām un no lasījuma uz lasījumu visai būtiski. 

Bet kredītņēmējiem laikam nav ko gaidīt uz nezināmiem labumiem un atbalstu. Lielā mērā šis ir loģisks laiks, kad ar kritisku aci apskatīt savu kredītu un budžetu un runāt par to, ko varētu mainīt.

Ne vienmēr apskatīties uz iespējām kaut ko mainīt vajag tikai tad, kad ūdens smeļas mutē. Iespējams, var tikt pie izdevīgākiem un piemērotākiem nosacījumiem kredītam arī tad, ja nav problēmas samaksāt esošo.

Par kredītņēmēju attiecībām ar bankām šobrīd saruna ar Ievu Teteri no SEB Bankas. Viņu mājokļu kredītu portfelis ir ap miljardu eiro un kopā bankai ir ap 24 tūkstošiem aizņēmēju. Viņi atcēluši maksu par izmaiņām līgumos un aicinājuši klientus nākt un runāt par iespējamajām izmaiņām.