Raidījumā Pievienotā vērtība par jauniem potenciāliem veidiem, kā investēt naudu un iegūt finansējumu, par ēdienu piegādi un ieskatīsimies kādā Baltijas trikotāžas ražošanas uzņēmumā.

Gadu mijas laikā pa kluso, kamēr bijām aizņemti ar dāvanu saiņošanu un citām akūtām svētku lietām, Konkurences padome izplatīja interesantu paziņojumu – ēdienu piegādes platformām „Wolt” un „Bolt” jāvērtē to noteikumi. Tas ir - vai komisijas maksa nav neadekvāti augsta, vai akcijas ir adekvātas. Īsāk runājot, vai piegādes platformas, kuras pandēmijas dēļ daudziem uzņēmējiem kļuvušas grūti aizvietojamas, neizmanto šo savu tirgus varu nepamatoti. Kā īsti ir, jautājam Jānim Jenzim no Restorānu asociācijas.

Vēl par kādu investēšanas iespēju, kas jau drīz varētu kļūt par realitāti Latvijas tirgū. Ja vai, pareizāk sakot, kad Saeima apstiprinās kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēju dzīvi regulējošo likumu, Latvijā vieglāk būs pieejama iespēja mazajiem investoriem izmantojot dažādas digitālās platformas aizdot naudu pa tiešo  uzņēmumiem. Ar ko tie atšķiras jau no esošajām aizdevumu platformām, skaidro Ingus Valtiņš no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas.

Lai gan sistēma sāks darboties, kad Saeima pieņems likumu, potenciālie platformu veidotāji un uzturētāji jau ir aicināti sākt runāt par prasībām un nosacījumiem. Un interese jau esot.