Raidījumā Pievienotā vērtība par to, kā laikus pamanīt un tikt galā ar maksātspējas problēmām uzņēmumā, par dzīvi pēc Covid un, protams, plašāk par kādu no biržas uzņēmumiem.

Covid ir ne tikai veselības nozares problēma, bet arī pamatīgs ekonomikas grāvējs – vismaz vairākām nozarēm. Attiecīgi uzņēmumiem šobrīd ir īpaši svarīgi sekot, vai tepat aiz stūra jau nedraud maksātnespējas problēmas. Turklāt daudzos Latvijas mazajos un vidējos uzņēmumos pats īpašnieks ir cilvēks orķestris, kas ne tikai vada ikdienas darbu, bet arī seko līdzi finanšu rādītājiem, un darot visu vienam, brīdinājuma signālus var arī palaist garām.

Seminārā uzņēmējiem par to, kā laikus pamanīt un risināt maksātspējas problēmas Ilona Skribiņa, “Pricewaterhouse Coopers” Biznesa konsultāciju nodaļas vadītāja, skaidro - uzņēmumu maksātspējas krīzei ir četras stadijas. Pirmā – ievainojamība, tad – krituma fāze, tad – stresa posms un noslēgumā jau – krīze. Un vislabāk rīkoties jau pašā sākumā.

Bet kas tad notiek Latvijas uzņēmumos? Citējot profesori Innu Šteinbuku, daudzi Latvijas uzņēmumi ir mākslīgās komas apstākļos – valsts atbalsts tos uztur pie dzīvības, bet nākotne ir neskaidra. Daudz kas būs atkarīgs no tā, kā tiks izmantots pieejamais atbalsts ekonomikas atveseļošanai, par ko diskusijas ar lielāku vai mazāku aktivitāti notiek visu laiku.