Raidījumā Pievienotā vērtība par digitālajām prasmēm, mākslīgo intelektu un tā potenciālu un pienesmu ekonomikai. Ažiotāža ap mākslīgā intelekta iespējām šogad bija milzīga, tika sagaidīta industriālā revolūcija, bet vai gaidas ir piepildījušās?

Gads tuvojas noslēgumam un var diezgan droši teikt, ka šis savā ziņā ir pagājis mākslīgā intelekta zīmē, diez vai ir daudz tādu cilvēku, kuri nebūtu aprunājušies ar ChatGPT vai likuši tam uzzīmēt kādu attēlu. No mākslīgā intelekta tiek sagaidīts daudz, par to liecina kaut vai tas, ka aizvien biežāk par to runājot, tiek lietots termins ceturtā industriālā revolūcija, jo īpaši tāpēc, ka tas tagad pieejams plašām sabiedrības masām. 

Par mākslīgā intelekta spējam transformēt ekonomiku un pacelt to jaunā attīstības līmenī aizvadītajā nedēļā sprieda arī Latvijas informācijas un tehnoloģijas asociācijas rīkotā konferencē. LMT prezidents Juris Binde vērtē, ka šobrīd pirmā ažiotāža ir pagājusi. Sabūvētās mākslīgā intelekta iespēju gaisa pilis un arī draudu pārspīlēšana ir pāri, savā ziņā esam vīlušies, bet drīz redzēsim arī rezultātus - līdzīgi kā ar 5G tehnoloģijām.