Raidījumā Pievienotā vērtība par sankcijām un kā tām izsekot līdzi, kā pārbaudīt savus biznesa partnerus un galu galā, pašam nenokļūt šādos sarakstos. 

Un, protams, runājam arī par aktualitātēm un ieskatāmies kādā no Baltijas biržas uzņēmumiem, meģinot saprast, cik interesantas investoriem ir tā akcijas.

Politiķi lemj un lemj, kā vēl sodīt Krieviju un arī citas valstis un uzņēmumus, kuri atbalsta iebrukumu Ukrainā. Pēc jaunākās Eiropas Savienības sankciju sestās kārtas sankcionēto sarakstos jau ir vairāk nekā 1100 vārdi. Un vēl jau ir ANO, Lielbritānijas, ASV sankcijas un saraksti, kuriem izsekot līdzi kļūst aiz vien sarežģītāk un uzņēmējiem prasa arī daudz laika, un līdz ar to arī resursus un naudu.

Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite bez sekošanas jaunākajiem sarakstiem, sankciju likumiem un noteikumiem iesaka uzņēmējiem pašiem ieviest savas sankcijas pret Krievijas un Baltkrievijas uzņēmumiem, pārtraukt sadarbību.

Protams, darboties tikai pēc sirdsapziņas un labiem nodomiem, kas neapšaubāmi ir būtiski uzņēmumiem, gan var būt arī par maz. Kā speciālā Latvijas tirdziecības un rūpniecības kameras seminārā uzņēmējiem saka SEB banka sankciju eksperts Vitālijs Bogdanovs, šobrīd vēlams pārbaudīt jebkuru savu klientu un sadarbības partneri un nevajadzētu paļauties, ka bankas to izdarīs uzņēmēja vietā.

Tam visam uzņēmējam jāpievieno klāt arī veselais saprāts, vai sadarbības partneris un darījums šķiet loģisks, kam viņš tālāk pārdos jūsu preci, no kā viņš iepērk izejvielas savam biznesam, jo sankcionētās personas, valstis, nozares var slēpties arī šajos darījuma ķēdes posmos. Protams, likumi nosaka, ka jāievēro Eiropas Savienības, Latvijas un ANO noteiktās sankcijas un tad tāda kā pelēkā zona ir, piemēram, ASV un citu valstu ieviestās sankcijas, par ko var būt dažādi viedokļi, jo obligāti jau tas nav. Taču Finanšu nozares asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars iesaka ar uguni nespēlēties, jo tā paši var nonākt šo valstu sankciju sarakstā.